Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

bölgesel zayıflama yöntemleri nelerdir
bölgesel zayıflama yöntemleri nelerdir

Fazla kilolar günümüzde insanların en çok şikayet ettikleri sorunlar arasında yer alıyor. Gerek beslenme alışkanlıklarımızın değişmesi ve sağlıksız besinlerin yani fast foodun hayatımıza girmesi, gerekse de teknolojinin gelişmesi ile rahat hayatın bir sonucu olarak hareketsiz kalmamız neticesinde fazla kilo problemi ile karşı karşıya kaldık.

Günümüzde bir çok insan kilo verebilmek için çok farklı yöntemler deniyor. Ancak değişmeyen tek gerçek bu yöntemlerin en sağlıklı ve en etkili olanları hala diyet ve spor yapmak. Bu yazımızda sizler için bölgesel zayıflama yöntemlerini araştırdık. Öncelikle “bölgesel zayıflama nedir” onu açıklayalım.

Konu Başlıkları

Bölgesel Zayıflama Nedir?

bölgesel zayıflama nedir
bölgesel zayıflama nedir

Fazla kiloların ve yağların bütün vücuda orantısal olarak dağılmayıp, belirli bölgelerde birikmesine bölgesel kilolar denir. Bu kilolardan kurtulmak için de bazı özel teknikler kullanmanız gerekir. Örneğin bölgesel zayıflamaya yardımcı olan dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Örneğin fazla yağın biriktiği bölgedeki kan dolaşımını hızlandırarak o bölgeyi hareketlendiren ve kilo kaybını kolaylaştıran bazı ısınma hareketleri… Sorunlu olan bölgeniz neresi ise oraya özel hareketler yaparak bölgesel kilo verebilirsiniz. Tabi ki etkili bir sonuç alabilmek için bu bölgesel zayıflama hareketlerini diyet ile de desteklemeniz lazım.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

bölgesel zayıflama yöntemleri
bölgesel zayıflama yöntemleri

Bu hareketlerin dışında bölgesel olarak zayıflamanıza yardımcı olması için streç film de kullanabilirsiniz. Sabah kalkıp duşunuzu aldıktan sonra, sorunlu olan bölgenizi streç film ile iyice sardıktan sonra kıyafetlerinizi giyin ve tüm gün o şekilde hareket edin. Streç film sorun olan bölgeyi oldukça sıcak tutacak ve orada terleme yolu ile fazla yağların atılmasını sağlayacaktır. Bu yöntemi kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta vücudunuzun fazla su kaybetmemesidir.

Terleme ile vücuttan fazla su atılacağı için günlük su tüketimini artırmanız gerekir. Bu yöntemler dışında bölgesel zayıflamayı destekleyen besinler ile de dilediğiniz bölgedeki fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Örneğin sabahları aç karnına içeceğiniz bir bardak ılık limonlu su karın bölgesindeki fazla yağların yakılmasına ve bölgesel olarak zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Bölgesel zayıflama yöntemlerinden son olarak bahsedeceğimiz yöntem, kahve telvesi ile masaj yapma yöntemidir. Sorunlu bölgeye her gün kahve telvesi ile masaj yaparsanız bu da yağ yakımına yardımcı olacaktır.

Basen ve Bacaklar İçin Yağ Yakan Kür Tarifi;

  • 1 bardak yağsız süt ile 1 çay kaşığı toz tarçını karıştırıp sabah kahvaltıdan önce ve akşam yatmadan önce için. Bu kür ile birlikte diyet yapmanız ve bölgesel incelme hareketlerine devam etmeniz halinde etkili bir şekilde kilo verdiğinizi fark edeceksiniz.

Göbek Eriten Kür Tarifi;

  • 1 kase ev yoğurdunun içine 1 çay kaşığı acı kırmızı pul biber ve yarım limonun suyunu sıkıp karıştırın. Her gün bir kase kadar tüketin ve ardından bol su için. Diyete devam edip ve spor ile desteklendiğinde tüketilen göbek eriten yoğurt kürü size hayal ettiğiniz sonuçları verecektir.

Bölgesel Zayıflamanın Faydaları Nelerdir?

Bölgesel olarak vereceğiniz kilolar vücudunuzu şekle sokacak ve sizi istediğiniz ideal vücut ölçülerine kavuşturacaktır. Bölgesel zayıflama yöntemlerini kullanmadan sadece spor ya da diyet yaptığınızda kilolar bütün vücudunuzdan orantılı olarak gideceği için, zayıflasanız da bu sizi düzgün şekilli bir vücuda kavuşturmayacaktır. Eğer bölgesel kilo probleminiz varsa mutlaka bölgesel zayıflama yöntemlerini kullanmalısınız. Bölgesel zayıflama hareketleri yaparak kilo verdiğiniz taktirde sadece zayıflamakla kalmaz aynı zamanda vücudunuzu da şekle sokmuş olursunuz.

Bölgesel Zayıflama Hareketleri

bölgesel zayıflama hareketleri
bölgesel zayıflama hareketleri

Pilates hareketleri yaparak bölgesel olarak incelme sağlayabilirsiniz. Özellikle aletli pilates ile karın, kalça, bacak bölgelerindeki zorlu yağları hızlı bir şekilde yakabilirsiniz. Bunun için uzman bir spor hocası ile çalışmak hem daha hızlı hem de daha etkili bir şekilde bölgesel kilolarınızdan kurtulmanız için çok önemlidir.

Squat hareketi ile de özellikle bacak ve basen bölgesindeki fazla kiloların ve yağların hızlı bir şekilde yok olmasına yardımcı olur. Her gün düzenli olarak squat hareketi yaparak etkili bir şekilde inceldiğinizi ve kilo verdiğinizi göreceksiniz. Squat programı takip ederken her gün aynı saatte yapmaya ve aşamalı olarak squat sayısını ve set sayısını artırmaya dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Örneğin ilk gün 5 x 2 yani 5’er kez iki set halinde squat hareketine başlayabilir günden güne squat sayısını 10, 15 ve 20 şeklinde artırabilirsiniz.

Bölgesel zayıflamak için yapılması gereken diğer hareketler şu şekildedir;

  • Özellikle karın ve göbek bölgesindeki yağları yakmak için mekik çekmek çok etkilidir.
  • Günlük düzenli olarak yürüyüş yapmak, adım atmak özellikle kalça, basen ve iç bacak yağlanmalarını önemli derecede yok eder.
  • Step ve aeorobik hareketleri de yine genel yağlanmayı azaltır ve bölgesel bazlı çalışıldığında etkili sonuçlar verir.
  • Bisiklet çevirme hareketi ise sırt üstü yatarak bacakları havada bisiklet çevirir gibi yapılan bir harekettir. Ve bölgesel incelme için düzenli olarak yapıldığında özellikle bacak ve karın kaslarını çalıştırdığı için çok etkili sonuçlanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here