Evde Starbucks Kahve Tarifi, Starbucks Kahve Yapımı

evde starbucks kahve tarifi, starbucks kahve yapımı
evde starbucks kahve tarifi, starbucks kahve yapımı

Starbucks kahve keyfini evinizde yapmak ister misiniz? Evde starbucks kahve tarifi, evde starbucks kahve yapımı ile ilgili bilgiler bu yazımızda. Aynı tadı ve aynı lezzeti kendi evinizin mutfağında üstelik sadece 5 dakika içinde hazırlayabilirsiniz.

Günün yorgunluğunu bir kahve keyfi ile atarken bol köpüklü bu muhteşem kahve hiç bitmesin isteyeceksiniz.

Hemen belirtelim verdiğimiz malzeme miktarı ile 2 orta boy fincan ya da 1 büyük fincan kahve çıkıyor. Siz daha çok miktarda kahve yapmak isterseniz su hariç diğer malzemeleri bu oranda artırabilirsiniz. Suyu artırırsanız köpük sönebilir, bu nedenle suyu aynı oranda artırmayın.

Malzeme içeriğinde verdiğimiz şeker ise kahvenin köpük köpük olmasını sağlıyor. Bu nedenle dilerseniz şekeri azaltabilirsiniz ancak tamamen kesmeyin lütfen : )

Evde bol köpüklü yumuşak kıvamlı enfes starbucks kahve keyfi için işte tüm detaylar…

Deneyecek olan herkese şimdiden afiyet olsun : )

Türk Kahvesi Kaç Kalori?

Evde Starbucks Kahve Tarifi

evde starbucks kahve tarifi
evde starbucks kahve tarifi

Starbucks kahve tarifi için gerekli olan malzemeler şu şekildedir; (Bu malzemeler ile 200 ml’lik 2 fincan çıkıyor. Dilerseniz su hariç diğer malzemeleri aynı oranda artırabilirsiniz.)

  • 2 tatlı kaşığı suda çözünebilir granül kahve (nescafe ya da başka marka olabilir)
  • 2 tatlı kaşığı toz şeker
  • 4 – 5 yemek kaşığı kaynar su
  • 2 büyük fincan sıcak süt (200 ml’lik)

Evde Starbucks Kahve Yapımı

Starbucks kahve yapımı için öncelikle el blenderine ihtiyacınız var. El blenderınız yoksa mutfak robotu da kullanabilirsiniz. Öncelikle kahvemizi hazırlayacağımız kap sıçrama olmaması için uzun derin bir kap olmalı. Buna dikkat edin lütfen.

İlk olarak uzun blender kabının içerisine 2 tatlı kaşığı granül kahveyi koyuyoruz. Daha sonra 2 tatlı kaşığı toz şeker ilave ediyoruz. 4 – 5 yemek kaşığı kaynar suyu da kahve ve şekerin üzerine ekliyoruz. El blenderi ile krema kıvamına gelinceye kadar iyice karıştırıyoruz. Bu işlem yaklaşık 2 – 3 dakika kadar sürebilir. Kahve ve şeker suyun içinde tamamen eriyinceye ve akışkan krema kıvamına gelinceye kadar çırpma işlemine devam edin. Bu işlem ile evde starbucks kahvemizin yoğun kıvamlı köpüğünü hazırlamış olduk : )

Köpük haline gelen kahvemizi 2 fincana eşit bir şekilde bölerek dikkatlice boşaltıyoruz. Kahveli köpüğün üzerine de kaynar halde olan sütü tek bir noktadan döküyoruz. Bol köpüklü starbucks sütlü kahvemiz bu haliyle hemen servis edilmeye hazır.

Afiyet Olsun : )

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here