Türk Kahvesi Kaç Kalori?

türk kahvesi kaç kalori
türk kahvesi kaç kalori

Kahve Kaç Kalori?

Sade Türk kahvesi kaç kalori? Orta Türk kahvesi kaç kalori? Az şekerli Türk kahvesi kaç kalori? Şekerli Türk kahvesi kaç kalori? 1 Kupa Türk kahvesi kaç kalori? Sütlü Türk kahvesi kaç kalori? Sütlü Türk kahvesi kilo aldırır mı? Sade Türk kahvesi kilo verdirir mi? Sade Türk kahvesi kaç kalori yakar? Türk kahvesi kalorisi ve Türk kahvesine dair merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Sade Türk Kahvesi Kaç Kalori?

sade türk kahvesi kaç kalori
sade türk kahvesi kaç kalori

1 fincan sade Türk kahvesi yaklaşık olarak 2 kalori (kcal) değerindedir. 1 fincan sade Türk kahvesi içeriğindeki besin değerleri 0.01 gr yağ, 0.12 gr protein ve 0 gr karbonhidrat şeklinde belirlenmiştir.

Orta Şekerli Türk Kahvesi Kaç Kalori?

1 fincan orta şekerli Türk kahvesi yaklaşık olarak 23 kalori (kcal) değerindedir. 1 fincan orta şekerli Türk kahvesi içeriğindeki besin değerleri 0.03 gr yağ, 0.17 gr protein ve 12 gr karbonhidrat şeklinde hesaplanmıştır.

1 kupa orta şekerli Türk kahvesi de yaklaşık olarak 46 kalori (kcal) değerindedir. 1 kupa orta şekerli Türk kahvesi içeriğindeki besin değerleri 0.05 gr yağ, 0.33 gr protein ve 23 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

Az Şekerli Türk Kahvesi Kaç Kalori?

1 fincan az şekerli Türk kahvesi yaklaşık olarak 12 kalori (kcal) değerindedir. 1 fincan orta şekerli Türk kahvesi içeriğindeki besin değerleri 0.02 gr yağ, 0.9 gr protein ve 6 gr karbonhidrat vardır.

Şekerli Türk Kahvesi Kaç Kalori?

1 fincan şekerli Türk kahvesi yaklaşık olarak 45 kalori (kcal) değerindedir. 1 fincan şekerli Türk kahvesi içeriğindeki besin değerleri 0.05 gr yağ, 0.33 gr protein ve 23 gr karbonhidrat şeklinde olduğu bilinmektedir.

 1 Kupa Türk Kahvesi Kaç Kalori?

1 kupa Türk kahvesi kalori miktarı ortalama olarak 91 kalori (kcal) değerinde enerjiye sahiptir. Büyük boy 1 kupa Türk kahvesi içeriğinde 0.07 gr yağ, 0.30 gr protein ve 25 gr karbonhidrat bulunur.

Sade Türk Kahvesi Kilo Verdirir Mi?

sade türk kahvesi kilo verdirir mi
sade türk kahvesi kilo verdirir mi

Sade Türk kahvesi diyet listelerinde tüketilmesi uygun görülen içecekler arasında yer almaktadır. Türk kahvesi üzerine yapılan araştırma sonuçlarına göre Türk kahvesinin metabolizma çalışma hızını artırdığı ortaya çıkmıştır. Ayrıca tokluk hissi vermesi sebebiyle de diyetisyenler tarafından önerilen bir içecektir. Ancak tabiî ki gün içinde 1 ya da 2 küçük fincandan fazlasını tüketmemek koşulu ile… Ayrıca beslenme uzmanları, özellikle diyet yapanlar tarafından Türk kahvesinin sade yani şekersiz olarak tüketilmesi gerektiği konusunda uyarıyor…

Sütlü Türk Kahvesi Kaç Kalori?

180 ml ağırlığında 1 fincan sütlü Türk kahvesi kalori değeri yaklaşık olarak 55 kalori (kcal) enerjiye sahiptir. 1 fincan sütlü Türk kahvesi içeriğinde 3 gr yağ, 3 gr protein ve 5 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

240 ml ağırlığında 1 kupa sütlü Türk kahvesi kalori değeri ise yaklaşık olarak 75 kalori (kcal) enerjiye sahiptir. 1 kupa sütlü Türk kahvesi içeriğinde 4 gr yağ, 4 gr protein ve 6 gr karbonhidrat bulunur.

Sütlü Türk Kahvesi Kilo Aldırır Mı?

Kahve ve diyet ilişkisi çok merak edilen bir konudur. Bu noktada en çok merak edilen sorulardan biri de; diyet yaparken kahve içilir mi? sorusudur. Bir fincan sütlü Türk kahvesi yaklaşık olarak 50 kalori olarak hesaplanmaktadır. Özellikle diyet yapan kişiler ve günlük kalori hesabı ile kilo kontrolünü sağlamak isteyen kişiler için sütlü Türk kahvesi içmenin kilo alımına sebep verdiğini söyleyemeyiz. Aksine günde 1 ya da 2 fincan sütlü Türk kahvesi içmek zayıflama sürecinde metabolizmanızı hızlandırır, uzun süren bir tokluk sağlar ve yağ yakımınıza destek olur. Bu nedenle diyet yaparken kahve içmek gayet uygun bir durumdur. Tek dikkat edilmesi gereken nokta diyet yaparken içilen sütlü kahveye şeker ilave etmemek ve günlük en fazla 2 fincan içmektir. Özetle diyet yaparken ara öğünlerde tercih edebileceğiniz (günde en fazla 2 fincan) şekersiz sütlü kahve kilo aldırmaz.

Sütlü Kahve Kaç Kalori?

 • Küçük boy 1 fincan sütlü kahve kalorisi 50 kalori (kcal) değerindedir.
 • Orta boy 1 fincan sütlü kahve kalorisi 65 kalori (kcal) değerindedir.
 • Büyük boy bir fincan sütlü kahve kalorisi ise 80 kalori (kcal) değerindedir.

Diyet Yaparken Sütlü Kahve İçilir Mi?

Diyet yaparken sütlü kahve içmek isterseniz öncelikle yağsız süt tercih etmenizi öneririz. Böylece alacağınız yağ ve kalori miktarını en aza indirmiş olacaksınız. Ayrıca sütlü kahvenizi şeker ilavesi yapmadan tüketmeniz de aynı şekilde fazladan kalori alımınızı önleyecektir. Diyette sütlü kahve içerek metabolizma hızınızı artırabilir, sindirim sistemini en aktif bir şekilde çalışması için destek olabilirsiniz. Bunun dışında diyette sütlü kahve içmenin en öneli faydası sizi uzun süre tok tutmasıdır. Böylece gün içinde daha az acıkır ve daha seyrek açlık krizleri yaşarsınız. Günde bir kupa sütlü kahve içmek özellikle diyet sürecinde olan kişiler için hızlı kilo vermeye yardımcı olabilir.

Türk kahvesi kilo aldırır mı?

Kahve şişmanlatır mı sorusu diyet yapan herkesin çok merak ettiği bir konudur. Kahve kalorisine bakıldığında aslında oldukça düşük kalori değerine sahip olduğu görülmektedir. Özellikle şeker, süt ya da krema ilave edilmeden yapılan kahve kalorisi çok düşüktür ve kilo aldırmaz. Sade kahve kalori değeri yaklaşık 2 kalori değerindedir ve günde 2 – 3 fincan kahve içseniz bile kilo almazsanız. Ancak tekrar hatırlatmakta fayda var: sadece tek başına kahve kilo aldırmaz. Yani kahvenin yanında tüketeceğiniz çikolata ya da kurabiye gibi alışkanlıklarınız varsa bu durum değişebilir. Kahve keyfiniz bol kaloriye dönüşebilir. Aynı şekilde sade kahve kilo aldırmazken sütlü, kremalı ve şekerli kahve alışkanlığınız varsa da kilo alımı her geçen gün gerçekleşir.

Bu nedenle kahvenin yağ yakma etkisini en verimli şekilde görebilmek için tüketeceğiniz kahve çeşitlerinde süt, krema, şeker ile aroma verici şurup ve tatlandırıcılardan mümkün olduğunca uzak durun.

Türk Kahvesi Faydaları

 • Türk kahvesi içerdiği özler sayesinde etkili bir ağrı kesicidir. Özellikle baş ağrıları ve mide ağrıları için 1 fincan sade Türk kahvesi önerilmektedir.
 • Türk kahvesi kalp damar sağlığı için de önemli etkiler gösterir. Yapılan araştırma sonuçlarına göre her gün düzenli olarak 1 fincan sade Türk kahvesi tüketmek kolesterolü düşürür.
 • Astım şikayeti olan kişiler için de Türk kahvesi önerilmektedir. Türk kahvesi rahatlatıcı etkisi ile solunumu da etkili bir şekilde iyileştirir.
 • Karaciğer yağlanmasını önleyen Türk kahvesi siroz hastalığının görülme riskini en aza indirir.
 • Ayrıca yapılan araştırma sonuçlarına göre Türk kahvesi içerdiği etkili bileşenleri sayesinde meme kanseri ve parkinson gibi hastalıkların görülme riskini düşürür.
 • Türk kahvesi stresi azaltır, gerginliği alır.
 • Vücuda enerji ve tokluk hissi verir.
 • Türk kahvesinin hafızayı güçlendirdiği yapılan araştırma sonuçlarına göre ortaya çıkmıştır.
 • Türk kahvesi metabolizma çalışma hızını artırır. Kilo verme sürecinde diyet ve spor ile birlikte günlük düzenli olarak 1 fincan Türk kahvesi içilmesi önerilmektedir.

Türk Kahvesi Zararları

Günlük tüketimi 2 fincandan fazla olması Türk kahvesinin zararlı bir şekilde etki etmesine neden olabilir.  Günlük fazla miktarda tüketilen Türk kahvesi;

 • Sindirim sistemine zarar verebilir.
 • Mide asit düzeyini artırabilir.
 • Ülser ve gastrit gibi rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olabilir.
 • Fazla miktarda Türk kahvesi tüketmek hazımsızlık ve kabızlığa neden olabilir.
 • Uykusuzluk sorunları ortaya çıkabilir.
 • Özellikle yaşı geçkin kişilerde kalp çarpıntı şikayetlerinin görülmesine sebep olabilir.
 • İçeriğindeki uyarıcı bileşenler nedeniyle asabiyete yol açabilir.
 • Fazla miktarda kafein tüketmek vücuttaki vitamin ve mineral eksikliğine sebep olabilir.
 • Yanında çikolata, lokum gibi fazlaca şeker içeren besinlerin tüketilme tehlikesi olduğu için ilerleyen zamanlarda obezite sorunlarına yol açabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here