1 Adet Krep Kaç Kalori?

krep kaç kalori
krep kaç kalori

Krep Kaç Kalori

İster kahvaltı sofralarında isterseniz gün içinde ara öğün atıştırmalığı olarak düşünün krep girdiği her sofraya çok yakışıyor. İçeriğinde yumurta ve süt gibi protein yönünden güçlü içerikleri olması ve özellikle çocuklar tarafından sevilerek tüketilmesi krebi apayrı bir yere koyuyor…

Peki, diyette krep yenir mi, krep kaç kalori ve diyet krep nasıl yapılır merak ediyor musunuz?

Bugün sizler için hazırladığımız yazımızda krep kaç kalori, sade krep kaç kalori, peynirli krep kaç kalori, çikolatalı krep kaç kalori, ıspanaklı krep kaç kalori, tam buğday unlu krep kaç kalori, diyet krep tarifi ve diyette krep yenir mi gibi krep kalorisi hakkında merak edilen tüm cevapları bulabilirsiniz…

Sade Krep Kaç Kalori

sade krep kaç kalori
sade krep kaç kalori

Yaklaşık 10 cm çapında olan 1 tane sade krep 85 kalori değerindedir. Orta boy krep içeriğinde 4 gr yağ, 3 gr protein ve 10 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

Ortalama 15 cm çapında1 adet büyük boy krep ise 170 kalori değerindedir. Büyük boy bir krep içeriğinde 8 gr yağ, 5 gr protein ve 22 gr karbonhidrat bulunur.

100 gr krep ise 230 kalori değerindedir. 100 gr krep 10 gr yağ, 6.5 gr protein ve 28 gr karbonhidrat içerir.

Peynirli Krep Kaç Kalori

peynirli krep kaç kalori
peynirli krep kaç kalori

1 adet peynirli krep yaklaşık olarak 180 kalori değerindedir.

Çikolatalı Krep Kaç Kalori

çikolatalı krep kaç kalori
çikolatalı krep kaç kalori

1 adet çikolatalı krep kalorisi ise 125 kalori değerine sahiptir. Bir tane çikolatalı krep içeriğinde 4.5 gr yağ, 4.3 gr protein ve 17 gr karbonhidrat bulunur.

100 gr çikolatalı krep 155 kaloridir. 100 gr çikolatalı krebin içinde 6 gr yağ, 5.7 gr protein ve 21 gr karbonhidrat vardır.

150 gr ağırlığında 1 porsiyon çikolatalı krep ise 245 kalori değerindedir. 1 porsiyon çikolatalı krep 9 gr yağ, 8.5 gr protein ve 33 gr karbonhidrat içermektedir.

Tam Buğday Unlu Krep Kaç Kalori

 • 4 cm çapında tam buğday unlu minik krep kalorisi 10 kalori değerindedir.
 • 8 cm çapında tam buğday unlu küçük krep kalorisi 30 kalori değerindedir. İçeriğinde 1 gr yağ, 1 gr protein ve 4 gr karbonhidrat vardır.
 • 9 – 11 cm çapında tam buğday unlu krep kalorisi 48 kalori değerindedir. İçerisinde 2 gr yağ, 1.80 gr protein ve 6 gr karbonhidrat bulunur.
 • 13 cm çapında orta boy tam buğday unlu krep kalorisi 90 kalori değerindedir. Orta boy krep 4 gr yağ, 3 gr protein ve 11 gr karbonhidrat içerir.
 • 14 – 17 cm çapında tam buğday unlu krep kalorisi 150 kalori değerindedir. İçerisinde 7 gr yağ, 5 gr protein ve 19 gr karbonhidrat bulunmaktadır.
 • 18 cm çapındaki büyük boy tam buğday unlu krep kalorisi 185 kalori değerindedir. Büyük boy tam buğday unlu krep 8 gr yağ, 6 gr protein ve 24 gr karbonhidrat içerir.
 • 20 – 24 cm çapında ekstra büyük boy tam buğday unlu krep kalorisi 340 kalori değerindedir. İçerisinde 15 gr yağ, 12 gr protein ve 44 gr karbonhidrat içerir.

 Ispanaklı Krep Kaç Kalori

1 adet ıspanaklı krep kalorisi ise yaklaşık olarak 150 kalori değerindedir.

Tavuklu Krep Kaç Kalori

200 gr ağırlığındaki 1 porsiyon tavuklu krep kalorisi yaklaşık olarak 360 kalori değerindedir. İçerisinde 18 gr yağ, 24 gr protein ve 25 gr karbonhidrat vardır.

Diyette Krep Yenir Mi?

diyette krep yenir mi
diyette krep yenir mi

Birçok kişinin severek tükettiği bir atıştırmalık olan krep kilo vermek isteyenler için diyette yenilebilir olup olmadığı oldukça merak edilen bir konu. Diyette krep yemek isteyenler krep yaparken bazı noktalara dikkat etmeleri gerekir. Örneğin krep pişirirken mümkün olduğunca az yağ kullanmalı hatta hiç kullanılmamalıdır. Ayrıca krep yaparken tam buğday unu ya da kepekli un kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise krep tüketim miktarı… Bu nedenle diyette krep yemek isteyen birisi bir adetten fazla krep yememelidir. Peki diyet krep nasıl yapılır gelin hep birlikte görelim : )

Diyet Krep Tarifi

MALZEMELER

 • 1 yumurta
 • 1 su bardağı light süt
 • Yarım su bardağı kepekli un ya da tam buğday unu
 • 1 çay kaşığı tuz

YAPILIŞI

 • Yumurtayı çırpın. 1 su bardağı yağsız light süt ilave edip çırpmaya devam edin. 1 çay kaşığı tuz ve tam buğday ununu ilave edip pürüzsüz kıvam alıncaya kadar çırpmaya devam edin. Yağsız bir şekilde teflon yanmaz yapışmaz tavaya bir kepçe dökün ve arkalı önlü güzelce pişirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here