1 Adet Kruvasan Kaç Kalori?

1 adet kruvasan kaç kalori
1 adet kruvasan kaç kalori

1 Kruvasan Kaç Kalori?

1 adet kruvasan kaç kalori? Kruvasan kaç kalori? 30 gr kruvasan kaç kalori? 50 gr kruvasan kaç kalori? 1 adet çikolatalı kruvasan kaç kalori? 1 sade kruvasan kaç kalori? 7 days kruvasan kaç kalori? Peynirli kruvasan kaç kalori? Starbucks kruvasan kaç kalori? Kremalı kruvasan kaç kalori? Diyette kruvasan yenir mi? Kruvasan kilo aldırır mı? Kruvasan kaç dilim ekmek eder? Kruvasan besin değerleri? gibi kruvasan kalorisine dair merak edilen tüm soruların cevaplarını yazı içeriğinde bulabilirsiniz…

Kruvasan Kaç Kalori?

Kruvasan kaç kalori sorusunun cevaplarını en doğru şekilde verebilmek için hangi boy ve hangi marka kruvasan kalorisinin incelendiği önemli bir detaydır. Kruvasan kalori değeri kruvasanın içerdiği soslara, boyutuna ve markasına göre değişmektedir. Buna göre kruvasan kalori miktarı ile ilgili araştırma ve inceleme sonuçları şu şekildedir;

30 Gr Kruvasan Kaç Kalori?

30 gr kruvasan kalori değeri incelendiğinde ortalama olarak 125 kalori (kcal) olduğu görülmektedir. 30 gr kruvasanın içerdiği besin değerleri ise 6 gr yağ, 2 gr protein ve 14 gr karbonhidrat şeklinde sıralanmaktadır…

50 Gr Kruvasan Kaç Kalori?

50 gr kruvasan kalori değeri yaklaşık olarak 200 kalori (kcal) değerindedir. 50 gr kruvasan içeriğindeki besin değerleri ise şu şekildedir; 10 gr yağ, 4 gr protein ve 22 gr karbonhidrat…

1 Adet Çikolatalı Kruvasan Kaç Kalori?

1 adet çikolatalı kruvasan kaç kalori
1 adet çikolatalı kruvasan kaç kalori

55 gr ağırlığında 1 adet çikolatalı kruvasan kalorisi incelendiğinde yaklaşık olarak 230 kaloriye eş değer olduğu görülmektedir. 55 gr çikolatalı kruvasan içerisindeki besin değerleri 14 gr yağ, 5 gr protein ve 25 gr karbonhidrat şeklinde hesaplanmaktadır.

1 büyük boy çikolatalı kruvasan kalori miktarı ise ortalama olarak 240 kalori değerindedir. İçerdiği besin içerikleri 14.50 gr yağ, 5,5 gr protein ve 26 gr karbonhidrat olarak belirlenmiştir.

1 Sade Kruvasan Kaç Kalori?

30 gr ağırlığında bir porsiyon sade kruvasan kalori değeri yaklaşık olarak 125 kaloriye eş değerdir. İçeriğinde 6 gr yağ, 2 gr protein ve 15 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

Peynirli Kruvasan Kaç Kalori?

1 küçük boy peynirli kruvasan kalorisi yaklaşık olarak 175 kalori (kcal) değerindedir. İçeriğinde 9 gr yağ, 4 gr protein ve 20 gr karbonhidrat vardır.

1 orta boy peynirli kruvasan ise yaklaşık olarak 236 kalori (kcal) değerindedir. İçeriğinde 11 gr yağ, 5 gr protein ve 27 gr karbonhidrat bulunur.

1 büyük boy peynirli kruvasan kalorisi ortalama 280 kalori olarak hesaplanmaktadır. İçeriğinde 14 gr yağ, 6 gr protein ve 30 gr karbonhidrat vardır.

7 Days Kruvasan Kaç Kalori?

kruvasan kaç kalori
kruvasan kaç kalori

100 gr 7 Days kruvasan yaklaşık olarak 450 kalori değerindedir. İçeriğinde 26 gr yağ, 6 gr protein ve 50 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

100 gr ağırlığında olan kakao kremalı 7 Days kruvasan kalorisi de yaklaşık olarak 460 kalori değerinde hesaplanmaktadır. İçeriğindeki besin değerleri 29 gr yağ, 7 gr protein ve 45 gr karbonhidrat şeklinde sıralanmaktadır.

100 gr ağırlığında olan kayısı kremalı 7 Days kruvasan kalorisi ise yaklaşık olarak 410 kalori değerinde hesaplanır. İçeriğindeki besin değerleri 21 gr yağ, 5 gr protein ve 50 gr karbonhidrat şeklinde sıralanır.

Starbucks Kruvasan Kaç Kalori?

100 gr starbucks kruvasan kalorisine baktığımızda ise ortalama olarak 475 kalori değerinde olduğu görülmektedir. 100 gr starbuck kruvasan içeriğindeki besin değerleri 23 gr yağ, 10 gr protein ve 57 gr karbonhidrat şeklinde sıralanmaktadır.

Kremalı Kruvasan Kaç Kalori?

100 gr kremalı kruvasan kalorisi de yaklaşık olarak 425 kalori değerinde hesaplanmaktadır. 100 gr kremalı kruvasan içeriğinde bulunana besin maddeleri 21 gr yağ, 8 gr protein ve 52 gr karbonhidrat şeklinde hesaplanmaktadır.

Diyette Kruvasan Yenir Mi?

Kruvasan içeriğindeki yağ ve karbonhidrat besin içerikleri nedeni ile diyet yaparken tüketilmesi tavsiye edilmez. Etkili bir kilo verme sürecinde kruvasan gibi yağlı ve karbonhidratlı besin içeriklerinden uzak durulmasında fayda var. Ancak yine de eğer canınız çok istediyse tekrarı olmamak şartı ile kahvaltınızda ekmek yerine küçük boy bir adet sade kruvasan tercih edebilirsiniz. Kalori olarak da birbirine eş değerde olan bu kruvasan ile bir dilim ekmek değişimi gayet uygun olacaktır. Tabi ki bir defaya mahsus olmak üzere bu değişimin uygun olacağını hatırlatmak isteriz : )

Kruvasan Kilo Aldırır Mı?

kruvasan kilo aldırır mı
kruvasan kilo aldırır mı

Kruvasan ağırlıklı olarak yağ ve karbonhidrat içerir. Hamur işi besin olarak bilinen kruvasan sık sık tüketildiğinde ciddi kilo problemlerine yol açabilir. Özellikle kilo almaa yatkınlığı olanlar, hareketsiz yaşam tarzını benimsemiş olan kişilerin kruvasan gibi hamur işi besinlerden mümkün olduğunca uzak durması gerekir. Günde bir tane kruvasan yemek bile ilerleyen zamnlarda kişide fazla kiloların artışına sebep olacağı unutulmamalı ve kruvasan tüketirken az miktarda ve seyrek zaman aralıkları ile tüketmeye dikkat edilmelidir.

Kruvasan Kaç Dilim Ekmek Eder?

Küçük boy bir adet çikolatalı kruvasan bir dilim beyaz ekmek ile eş değerdir.

Kruvasan Besin Değerleri

100 gr kruvasan besin değerleri şu şekildedir;

 • Kalori: 410 kcal
 • Yağ: 21 gr
 • Kolesterol: 67 mg
 • Sodyum: 467 mg
 • Potasyum: 118 mg
 • Karbonhidrat: 46 gr
 • Şeker: 11 gr
 • Protein: 8 gr
 • C vitamini: 0,2 mg
 • Kalsiyum: 37 mg
 • Demir: 2 mg
 • Magnezyum: 16 mg
 • B6 vitamini: 0,1 mg

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here