1 Adet Salatalık Kaç Kalori?

1 adet salatalık kaç kalori
1 adet salatalık kaç kalori

Salatalık Kaç Kalori?

1 tane salatalık kaç kalori? 1 kase doğranmış salatalık kaç kalori? Salatalık yemek kilo aldırır mı? Salatalık yoğurt kaç kalori? Günde kaç tane salatalık yenmeli? Gece salatalık yenir mi? Yoğurt ve salatalık zayıflatır mı? Salatalık besin değerleri? gibi salatalık kalorisine dair tüm merak edilen soru ve cevapları yazı içeriğinde bulabilirsiniz.

Boyutlarına Göre 1 Tane Salatalık Kaç Kalori?

salatalık kaç kalori
salatalık kaç kalori
 • 10 cm uzunluğunda 1 tane salatalık kalorisi ortalama olarak 10 (kcal) kaloridir. Küçük boy salatalık içeriğinde 0.01 gr yağ, 0.05 gr protein ve 0.20 gr karbonhidrat bulunur.
 • 15 cm uzunluğunda orta boy 1 tane salatalık kalorisi de yaklaşık olarak 19 (kcal) kaloridir. Orta boy 1 tane salatalık içeriğinde 0.21 gr yağ, 0.95 gr protein ve 3.20 gr karbonhidrat bulunmaktadır.
 • 20 cm uzunluğunda büyük boy 1 tane salatalık kalorisi de yaklaşık olarak 35 (kcal) kaloridir. Büyük boy 1 tane salatalık içeriğinde 0.45 gr yağ, 1.95 gr protein ve 6.20 gr karbonhidrat vardır.

1 Kase Doğranmış Salatalık Kaç Kalori?

1 kase kabuğu soyulmuş ve doğranmış salatalık kalorisi yaklaşık olarak 15 kalori (kcal) değerindedir. 1 kase doğranmış salatalık içeriğinde bulunan besin değerleri 0.20 gr yağ, 0.80 gr protein ve 3 gr karbonhidrat şeklinde sıralanmaktadır.

100 Gr Salatalık Kaç Kalori?

100 gr salatalık kalorisi yaklaşık olarak 15 kalori (kcal) değerinde hesaplanmaktadır. 100 gr salatalık içeriğinde 0.10 gr yağ, 0.70 gr protein ve 3 gr karbonhidrat vardır.

1 Porsiyon Salatalık Kaç Kalori?

60 gr ağırlığında 1 porsiyon salatalık kalorisine bakalım şimdi de… 1 porsiyon salatalık içeriğinde ortalama olarak 9 kalori (kcal) ihtiva eder. 1 porsiyon salatalık besin değerleri ise 0.07 gr yağ, 0.4 gr protein ve 2 gr karbonhidrat şeklinde sıralanmaktadır.

Salatalık Yoğurt Kaç Kalori?

100 gr ağırlığında salatalık yoğurt karışımı yaklaşık olarak 50 kalori (kcal) değerindedir. 1 porsiyon (300 gr) yoğurt salatalık karışımı ise 150 kalori değerinde enerji içermektedir.

Salatalık Yemek Kilo Aldırır Mı?

salatalık kilo yapar mı
salatalık kilo yapar mı

Salatalık özellikle kilo kontrolü yapan ya da kilo vermek için diyet yapan kişilerin gün içinde rahatlıkla tüketebileceği bir besindir. Salatalık günde en fazla 4 taneye kadar rahatlıkla tüketilebilir. Hem düşük kalorisi hem de su oranının yüksek olması nedeniyle hazmı kolaylaştıran, ödem atmaya yarımcı olan ve bağırsakları harekete geçiren bu şahane besini mutlaka mevsiminde tüketin. Tüketirken 4 taneden fazla tüketmemeye ve yanında kalorisini artıracak tuz, yağ gibi besinlerden uzak durmaya dikkat edin.

Günde Kaç Tane Salatalık Yenmeli?

Salatalık gün içinde rahatlıkla tüketilebilecek harika bir besindir. Özellikle mevsiminde tüketilen salatalık vücut için de oldukça faydalıdır. Buna göre günde ortalama 3 – 4 tane salatalık tüketilebileceği beslenme uzmanları tarafından da dile getirilmektedir.

Gece Salatalık Yenir Mi?

gece salatalık yenir mi
gece salatalık yenir mi

Gece uyumaya yakın saatlerde hazmı zorlaştıran besinlerden uzak durulması –konusunda uzmanlar uyarıyor. Peki, salatalık gece tüketilebilen bir besin mi? bu sorunun cevabı olarak bir kaç şart sunarak evet cevabını verebilir. Şöyle ki; gece uyku saatine yakın bir zaman diliminde açlığınızı gidermek adına evet salatalık tüketebilirsiniz. Gece salatalık tüketirken dikkat edilmesi gereken ilk öncelikle salatalığın miktarıdır… Buna göre en fazla 2 adet küçük boy salatalık tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bir diğer önemli husus ise salatalığı tuzlamadan sade olarak tüketmektir.

Yoğurt Ve Salatalık Zayıflatır Mı?

Salatalık dendiğinde yanına en yakışır besin olan yoğurt gelir akıllara… Salatalık ve yoğurt ikilisi hem lezzeti ile hem de sağladığı faydalar sayesinde hemen hemen herkesin sofrasından eksik etmediği bir ikili… Özellikle diyet yapanlar yoğurt ve salatalık tüketmenin önemini çok iyi bilir. Çünkü hem yoğurt hem de salatalık ayrı ayrı vücudu diyet için sağlam tutarken bir yandan da bağırsak sağlığı için de çok önemli… Diyet sürecinde ara öğünlerinizde tercih edebileceğiniz yoğurt ve salatalık hem düşük kalorisi hem de tokluk hissi vermesi sebebiyle zayıflamanıza çok yardımcı olacaktır.

Salatalık Besin Değerleri

100 gr salatalık besin değerleri şu şekildedir;

 • Kalori: 15 kcal
 • Yağ: 0.1 gr
 • Karbonhidrat: 3.6 gr
 • Protein: 0.7 gr
 • Sodyum: 2 mg
 • Potasyum: 147 mg
 • C vitamini: 2.8 mg
 • Demir: 0.3 mg
 • Magnezyum: 13 mg
 • Kalsiyum: 16 mg

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here