1 Tane Kabak Kaç Kalori?

kabak kaç kalori
kabak kaç kalori

Kabak Kaç Kalori?

Kabak kaç kalori? Diyet yaparken kabak yemeği yenir mi? Yeşil kabak kaç kalori? 1 tabak kabak yemeği kaç kalori? 1 tabak kabak yemeği kaç gram? 1 porsiyon zeytinyağlı kabak yemeği kaç kalori? Bir pişmiş kabak kaç kalori? 1 kabak sote kaç kalori? Yoğurtlu kabak kaç kalori? Fırında kabak kaç kalori? Zeytinyağlı kabak salatası kaç kalori? Haşlanmış yoğurtlu kabak kaç kalori? Kabak tost kaç kalori? Kabak tatlısı kaç kalori? Kabak çorbası kaç kalori? Dere otlu kabak yemeği kaç kalori? Kabak kalorisine dair merak ettiğiniz tüm soruların cevapları daha fazlası yazımızda… İşte detaylar…

Diyet Yaparken Kabak Yemeği Yenir Mi?

Kabak sebzesi diyet listelerinde beslenme uzmanlarının ve diyetisyenlerin sık sık yer verdiği nadide bir sebzedir. Kabak diyette gönül rahatlığı ile tüketilebilen hatta tüketilmesi tavsiye edilen bir besindir. İster öğlen yemeğinde ister akşam yemeğinde kabak tüketebilirsiniz. Öyle ki adını kabak sebzesinden alan kabak diyeti ya da kabak kürü şeklinde zayıflama yöntemleri de son günlerde oldukça popüler hale gelmiştir. İster kabak çorbası, ister kabak püresi isterseniz de yoğurtlu kabak salatası olarak tercih edin kabağın her türlü hali diyet listesinde gönül rahatlığı ile tüketilebilir.

Yeşil Kabak Kaç Kalori?

  • 100 gr yeşil kabak yaklaşık olarak 20 kalori (kcal) değerinde enerjiye sahiptir.
  • 150 gr ağırlığında orta boy bir kabak kalorisi ise 30 kalori (kcal) değerinde enerjiye sahiptir.

1 Tabak Kabak Yemeği Kaç Kalori?

kabak yemeği kaç kalori
kabak yemeği kaç kalori

1 tabak kabak yemeği kalorisi yaklaşık olarak 250 kalori (kcal) değerindedir. İçeriğinde kuru soğan, 2 yemek kaşığı sıvı yağ bir adet domates ve iki kabak ile yapılan kabak yemeği besleyici yönüyle oldukça zengin olmasına karşın kalori açısından oldukça ekonomiktir. Bu nedenle diyet listelerinde gönül rahatlığı ile tüketilebilir.

1 Tabak Kabak Yemeği Kaç Gram?

1 tabak kabak yemeği kaç gram sorusu için tabağın büyüklüğü çok önemli bir kriterdir. Orta derinlikte normal boyutta bir tabak kabak yemeği gram olarak yaklaşık 220 gr ağırlığında ölçülmektedir.

1 Porsiyon Zeytinyağlı Kabak Yemeği Kaç Kalori?

Bir porsiyon zeytinyağlı kabak yemeği kalorisine bakalım şimdi de… 2 adet kabak, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, bir miktar tuz ve 1 adet kuru soğan ile buğulama şeklinde yapılan zeytinyağlı kabak yemeği oldukça düşük kaloriye sahiptir. Yüksek besleyici özelliği ve uzun süre tok tutması nedeniyle kilo verme sürecinde kişilerin sıklıkla tükettiği kabak yemeği 1 porsiyonu 200 gr ağırlığında hesaplanmaktadır. 1 porsiyon yani 200 gr zeytinyağlı kabak yemeği kalori değeri yaklaşık olarak 180 kalori (kcal) değerinde enerjiye sahiptir.

Kıymalı Kabak Yemeği Kaç Kalori?

200 gr ağırlığındaki 1 porsiyon kıymalı kabak yemeği kalori açısından incelendiğinde yaklaşık olarak 198 kalori (kcal) enerjiye sahip olduğu görülmektedir. 200 gr kıymalı kabak yemeği içerisinde bulunan besin değerleri ise 13 gr yağ, 11 gr protein ve 9 gr karbonhidrat olarak hesaplanmaktadır.

1 Tabak Bulgurlu Kabak Yemeği Kaç Kalori?

100 gr bulgurlu kabak yemeği 150 kalori değerinde enerji içermektedir. 250 gr ağırlığında bir tabak bulgurlu kabak yemeği kalorisi ise 370 kalori ihtiva eder.

1 Tabak Pirinçli Kabak Yemeği Kaç Kalori?

100 gr pirinçli kabak yemeği 200 kalori değerinde enerji içermektedir. 250 gr ağırlığında bir tabak pirinçli kabak yemeği kalorisi ise 500 kalori ihtiva eder.

Bir Pişmiş Kabak Kaç Kalori?

pişmiş kabak kaç kalori
pişmiş kabak kaç kalori

100 gr ağırlığında bir pişmiş kabak kalorisi ortalama olarak 20 kalori (kcal) değerinde enerjiye sahiptir.

200 gr ağırlığında 2 adet pişmiş kabak kalorisi 40 kalori (kcal) değerinde hesaplanırken, 300 gr ağırlığında bir porsiyon 3 adet pişmiş kabak yaklaşık 60 kalori (kcal) değerindedir.

1 Kabak Sote Kaç Kalori?

zeytinyağlı kabak sote kaç kalori
zeytinyağlı kabak sote kaç kalori

1 adet kabak ve 2 yemek kaşığı sıvı yağ ile yapılan kabak sote yaklaşık olarak 40 kalori (kcal) değerinde enerji içermektedir.

Yoğurtlu Kabak Kaç Kalori?

400 gr ağırlığında 1 porsiyon yoğurtlu kabak sote yaklaşık olarak 185 (kcal) kalori içermektedir. Kabukları soyulup rendelenen 3 adet kabak çok az sıvı yağ ile suyunu salıp çekene kadar pişirilir. Soğumaya bırakılır. Üzerine 3 yemek kaşığı yoğurt ve istenilen baharatlar serpiştirilir. Bu şekilde hazırlanan yoğurtlu kabak sote kalorisi ortalama olarak 185 (kcal) kaloriye eş değerdir.

Fırında Kabak Kaç Kalori?

2 adet kabak dilimlendikten sonra 1 yemek kaşığı sıvı yağ ile yağlanır ve fırınlanır. Fırında kızartılmış kabak kalori değeri diyet yapanlar için oldukça idealdir. Fırında kabak kalorisi ortalama olarak 55 kalori değerindedir.

Zeytinyağlı Kabak Sote Kaç Kalori?

100 gr ağırlığında zeytinyağlı kabak sote ortalama olarak 45 kalori değerinde enerji içermektedir. 1 porsiyon kabak sote kalorisi ise 90 kalori değerindedir.

Haşlanmış Yoğurtlu Kabak Kaç Kalori?

Haşlanmış yoğurtlu kabak kalorisine baktığımızda 100 gramında yaklaşık olarak 40 kalori (kcal) bulunduğu görülmektedir. 250 gr ağırlığında 1 tabak kabak yoğurtlaması kalori değeri ise 140 kalori (kcal) değerindedir.

Kabak Tost Kaç Kalori?

140 gr ağırlığındaki kabak tost kalorisi yaklaşık olarak 170 kalori (kcal) değerindedir.

Kabak Çorbası Kaç Kalori?

kabak çorbası kaç kalori
kabak çorbası kaç kalori

100 gr ağırlığında kabak çorbası kalorisi ortalama olarak 20 (kcal) kaloridir. 300 gr ağırlığında bir kase kabak çorbası kalorisi ise ortalama 60 kalori (kcal) olarak hesaplanmaktadır.

Dereotlu Kabak Yemeği Kaç Kalori?

100 gr dereotlu kabak yemeği kalorisi yaklaşık olarak 35 (kcal) kaloriye eş değerdir. 1 tabak dereotlu kabak yemeği kalorisi ise 120 kalori enerji içermektedir.

Kabak Spagetti Kaç Kalori?

100 gr ağırlığında kabak spagetti yaklaşık olarak 30 kalori değerindedir. içeriğinde 0.31 gr yağ, 0.88 gr protein ve 8 gr karbonhidrat ihtiva eder.

Kabak Kızartması Kaç Kalori?

75 gr ağırlığında 1 porsiyon kabak kızartması kalori değeri açısından hesaplandığında 160 kalori (kcal) enerjiye sahip olduğu görülmektedir. 75 gr yani 1 porsiyon kabak kızartması içeriğindeki besin değerleri ise 12 gr yağ, 1.7 gr protein ve 10 gr karbonhidrat şeklinde sıralanmaktadır.

Etli Kabak Dolması Kaç Kalori?

1 tam kabağın ikiye bölündükten sonra elde edilen ile 2 adet kabak dolması kalorisine baktığımızda yaklaşık olarak 450 kalori enerji ihtiva ettiği görülmektedir. 2 adet kabak dolması içeriğinde bulunana besin değerleri ise 38 gr yağ, 24 gr protein ve 18 gr karbonhidrat şeklinde hesaplanmaktadır.

Yumurtalı Kabak Kaç Kalori?

100 gr ağırlığında yumurtalı kabak yemeği kalorisi ise yaklaşık olarak 45 kalori değerinde hesaplanmaktadır. içeriğindeki besin değerleri ise 1.35 gr yağ, 3 gr protein ve 6 gr karbonhidrat şeklinde sıralanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here