Bir Dilim Kek Kaç Kalori?

1 dilim kek kaç kalori
1 dilim kek kaç kalori

Kek Kaç Kalori

Ev keki kaç kalori? 1 dilim ev keki kaç kalori? 2 dilim ev keki kaç kalori? 3 dilim ev keki kaç kalori? 1 dilim ıslak kek kaç kalori? 1 dilim kek kaç kalori? 1 dilim kakaolu kek kaç kalori? 1 dilim cevizli kek kaç kalori? 1 dilim limonlu kek kaç kalori? 1 dilim sade kek kaç kalori? 2 dilim sade kek kaç kalori? 1 dilim elmalı kek kaç kalori? 1 dilim zebra kek kaç kalori? 1 dilim çikolatalı kek kaç kalori? 1 dilim portakallı kek kaç kalori? 2 dilim portakallı kek kaç kalori? 1 dilim havuçlu kek kaç kalori? 1 dilim havuçlu ev keki kaç kalori? 1 dilim ev yapımı limonlu kek kaç kalori? Sünger kek kaç kalori? 1 dilim meyveli kek kaç kalori? 1 dilim ağlayan kek kaç kalori? 1 dilim ıspanaklı kek kaç kalori? Yağsız kek kaç kalori? Starbucks elmalı fit kek kaç kalori? Ev yapımı kek kilo aldırır mı? Islak kek kilo aldırır mı? Bir dilim kek kaç dilim ekmek ile eş değerdir? gibi kek kalorisine dair merak edilen tüm detayları yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz…

Pizza Kaç Kalori?

Ev Keki Kaç Kalori?

Kek çeşitleri arasında kalori değeri en düşük olarak hesaplanan kek çeşitleri evde yapılan keklerdir. Hazır keklere kıyasla daha az kalori içermesi nedeniyle özellikle kilo kontrolü yapan kişilerin kek tüketirken hazır kek yerine ev yapımı kek tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Tabiî ki porsiyon miktarına dikkat ederek : )

Bir dilim ev keki kalori miktarı içeriğine katılan ekstra malzemelere göre değişmekle birlikte sade ev keki kalori değeri olarak hesaplandığında şu şekilde olduğu görülmektedir;

1 Dilim Ev Keki Kaç Kalori?

100 gr ağırlığında olan 1 dilim ev keki yaklaşık olarak 200 (kcal) kaloriye eş değerdir.

2 Dilim Ev Keki Kaç Kalori?

200 gr ağırlığında olan 2 dilim ev keki yaklaşık olarak 400 (kcal) kaloriye eş değerdir.

3 Dilim Ev Keki Kaç Kalori?

300 gr ağırlığında olan 3 dilim ev keki yaklaşık olarak 600 (kcal) kaloriye eş değerdir.

1 Dilim Sade Kek Kaç Kalori?

sade kek kaç kalori
sade kek kaç kalori

100 gr ağırlığında sade kek kalorisi yaklaşık olarak 395 kalori değerindedir. İçeriğinde 15 gr yağ, 7 gr protein ve 60 gr karbonhidrat bulunur.

1 porsiyon sade kek kalori değeri 199 kaloridir. İçeriğinde 7 gr yağ, 3,5 gr protein ve 29 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

İnce bir dilim sade kek kalorisi ise yaklaşık olarak 195 kaloriye eşittir. İçeriğindeki besin değerleri ise 7 gr yağ, 4 gr protein ve 30 gr karbonhidrat şeklinde sıralanmaktadır.

2 Dilim Sade Kek Kaç Kalori?

2 dilim sade kek kalori değeri ise ortalama olarak 398 kaloriye denk gelmektedir. İçerisinde 14 gr yağ, 7 gr protein ve 59 gr karbonhidrat vardır.

1 Dilim Islak Kek Kaç Kalori?

ıslak kek kaç kalori
ıslak kek kaç kalori

Bir dilim ıslak kek 360 kaloriye denktir. 100 gr ağırlığında 1 dilim ıslak kek içeriğinde 17 gr yağ, 6 gr protein ve 45 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

1 Dilim Kakaolu Kek Kaç Kalori?

kakaolu kek kaç kalori
kakaolu kek kaç kalori

Bir dilim kakaolu kek kalori miktarı hesaplandığında yaklaşık olarak 300 kaloriye denk olduğu görülmektedir. 1 dilim kakaolu kek içeriğinde 10 gr yağ, 5 gr protein ve 47 gr karbonhidrat bulunur.

1 Dilim Cevizli Kek Kaç Kalori?

1 dilim cevizli kek kalorisi yaklaşık olarak 385 kaloriye denk gelmektedir.

1 Dilim Limonlu Kek Kaç Kalori?

limonlu kek kaç kalori
limonlu kek kaç kalori

1 dilim limonlu kek kalorisi 245 kalori olarak hesaplanmaktadır. 1 dilim limonlu kek besin değerleri 9 gr yağ, 4 gr protein ve 35 gr karbonhidrat olarak belirlenmiştir.

1 Dilim Ev Yapımı Limonlu Kek Kaç Kalori?

1 dilim ev yapımı limonlu kek kalorisi 215 kalori olarak hesaplanmaktadır. 1 dilim ev yapımı limonlu kek besin değerleri 7 gr yağ, 3 gr protein ve 30 gr karbonhidrat olarak hesaplanmıştır.

1 Dilim Elmalı Kek Kaç Kalori?

1 dilim elmalı kek kalorisi ortalama olarak 225 kalori olarak belirlenmiştir.

1 Dilim Zebra Kek Kaç Kalori?

zebra kek kaç kalori
zebra kek kaç kalori

Bir dilim zebra kek kalorisinin ise yaklaşık olarak 220 kaloriye eş değer olduğu görülmektedir.

1 Dilim Çikolatalı Kek Kaç Kalori?

1 dilim çikolatalı kek kalorisi yaklaşık olarak 130 kaloriye (kcal) eşittir. Kenarları 5 cm uzunluğunda olan kare şeklinde bir dilim çikolatalı kek içeriğindeki besin değerleri 5 gr yağ, 1 gr protein ve 21 gr karbonhidrat olarak hesaplanmaktadır.

1 Dilim Portakallı Kek Kaç Kalori?

1 dilim portakallı kek kalorisi de 255 kalori (kcal) olarak belirlenmiştir. İçeriğinde 9 gr yağ, 4 gr protein ve 38 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

2 Dilim Portakallı Kek Kaç Kalori?

2 dilim portakallı kek kalori hesaplandığında ise ortalama olarak 510 kaloriye eşit olduğu görülmektedir. 2 dilim portakallı kek içerisinde 18 gr yağ, 8 gr protein ve 77 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

1 Dilim Havuçlu Kek Kaç Kalori?

1 dilim havuçlu kek 312 kalori değerindedir. 1 dilim havuçlu kek içeriğinde 12 gr yağ, 5 gr protein ve 45 gr karbonhidrat vardır.

1 Dilim Havuçlu Ev Keki Kaç Kalori?

1 dilim havuçlu ev keki kalorisi ise 248 kaloriye eşit olduğu görülmektedir. 1 dilim ev yapımı havuçlu kek içerisinde 10 gr yağ, 3 gr protein ve 36 gr karbonhidrat bulunur.

Sünger Kek Kaç Kalori?

Şimdi de sünger kek kalorisine bakalım… 1 dilim sünger kalorisi yaklaşık olarak 75 kaloriye eşittir. 1 dilim sünger kek içeriğinde 0.25 gr yağ, 1.65 gr protein ve 17 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

1 Dilim Meyveli Kek Kaç Kalori?

meyveli kek kaç kalori
meyveli kek kaç kalori

İnce bir dilim meyveli kek kalori ise ortalama olarak 140 kaloriye denk olduğu görülmektedir. Bir dilim meyveli kek içeriğinde 4 gr yağ, 1.25 gr protein ve 27 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

Markalara göre hazır meyveli kek kalori değerleri şu şeklidedir;

  • Bim Casey marka 100 gr meyveli kek 378 kalori (kcal) değerindedir.
  • Eti marka 100 gr meyveli kek 432 kalori (kcal) değerindedir.
  • Peki marka 100 gr meyveli kek 393 kalori (kcal) değerindedir.
  • Eti Topkek 100 gr meyveli kek 405 kalori (kcal) değerindedir.
  • A101 Kekspir marka 100 gr meyveli kek 420 kalori (kcal) değerindedir.
  • Torku marka 100 gr meyveli kek 480 kalori (kcal) değerindedir.

1 Dilim Ağlayan Kek Kaç Kalori?

Bir dilim ağlayan kek kalori olarak hesaplandığında yaklaşık olarak 270 kalori olduğu görülmektedir. 1 dilim ağlayan kek içeriğindeki besin değerleri 15 gr yağ, 5 gr protein ve 30 gr karbonhidrat olarak hesaplanmaktadır.

1 Dilim Ispanaklı Kek Kaç Kalori?

1 dilim ıspanaklı keki kalorisi 248 kalori olarak hesaplanmaktadır. 1 dilim ev yapımı ıspanaklı kek besin değerleri içerisinde 10 gr yağ, 3 gr protein ve 36 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

Yağsız Kek Kaç Kalori?

Yağsız kek kalori değeri hesaplandığında bir dilim yağsız kek kalorisinin yaklaşık olarak 110 kalori (kcal) değerinde olduğu görülmektedir. 1 dilim yağsız kek içeriğinde 1 gr yağ, 2 gr protein ve 25 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

Starbucks Elmalı Fit Kek Kaç Kalori?

100 gr ağırlığında Starbucks elmalı fit kek kalori değeri yaklaşık olarak 365 kaloriye eş değer olduğu görülmektedir. 100 gr Starbucks elmalı fit kek içeriğinde 8 gr yağ, 7 gr protein ve 37 gr karbonhidrat vardır.

Ev Yapımı Kek Kilo Aldırır Mı?

kek kilo aldırır mı
kek kilo aldırır mı

Ev yapımı kek kilo aldırır mı sorusunun en doğru cevabını verebilmek için ev yapımı kekin ne kadar yendiği ve ne sıklıkla yendiğinin bilinmesi gerekir. Bu noktadan anlaşılacağı üzere porsiyon miktarı olarak fazla ve sık sık tüketildiğinde her hamur işi gibi ev keki de kilo alımına sebep olabilir. Ancak bir dilimden fazla tüketmeyecek şekilde ev keki tüketmek her hangi bir şekilde kilo alımına sebep olmaz. Önemli olan her gün ya da sık sık tüketme alışkanlığından ve porsiyon olarak birkaç dilim tüketmekten uzak durmaktır.

Islak Kek Kilo Aldırır Mı?

Islak kek ev yapımı sade kek çeşidine göre daha fazla kalori içermektedir. İçeriğindeki hem yağ hem de şeker miktarı diğer sade kek çeşitlerine göre daha fazladır. Bu nedenle özellikle ıslak kek gibi çikolatalı, kakaolu kek gibi yağ ve şeker oranı yüksek kek çeşitlerinden mümkün olduğunca uzak durmakta fayda var. Diyelim ki bir dilim ıslak kek yediniz ve kilo kontrolü için diyet sürecindesiniz bunu için yapmanız gereken aldığınız ıslak kek kalorisini harcayacak kadar spor yapmanızdır. Bir dilim ıslak kek kalorisini harcamak için hızlı tempoda yaklaşık 30 dakika yürümeniz ya da 15 dakika koşmanız yeterlidir.

Bir Dilim Kek Kaç Dilim Ekmek İle Eş Değerdir?

1 dilim sade kek yaklaşık olarak 2 dilim ekmeğe karşılık gelmektedir. Yani bir dilim sade kek yemek 2 dilim ekmek yemek ile aynı kalori değerine sahiptir.

Bunun yanı sıra kakaolu, çikolatalı ya da meyveli kek kalori değerleri daha yüksek olduğu için daha fazla miktarda ekmeğe eş değer olduğunu unutmamak gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here