1 Avuç Kabak Çekirdeği Kaç Kalori?

1 avuç kabak çekirdeği kaç kalori
1 avuç kabak çekirdeği kaç kalori

Bir Avuç Kabak Çekirdeği Kaç Kalori?

Kabak çekirdeği kaç kalori? 1 avuç kavrulmuş kabak çekirdeği kaç kalori? 1 avuç çiğ kabak çekirdeği kaç kalori? 100 gram çiğ kabak çekirdeği kaç kalori? Bir avuç Kabak çekirdeği kaç kalori? 1 çay bardağı kabak çekirdeği kaç kalori? 1 çay bardağı kabak çekirdeği kaç gram? Diyette kabak çekirdeği ne kadar yenmeli? Günde kaç gram kabak çekirdeği yenmeli? Kabak çekirdeği kilo verdirir mi? Kabak çekirdeği akşam yenir mi? 100 gr kabak çekirdeğinde kaç gram çinko var? Kabak çekirdeği besin değerleri gibi kabak çekirdeği kalorisine dair merak edilen tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Kabak Çekirdeği Kaç Kalori?

100 gr kabak çekirdeği kalorisi yaklaşık olarak 542 kalori (kcal) değerindedir. İçeriğindeki besin değerleri 45 gr yağ, 25 gr protein ve 18 gr karbonhidrat olarak hesaplanmıştır.

Markalara göre kabak çekirdeği kalori değerleri şu şekildedir;

 • Simbat marka 100 gr kabak çekirdeği 503 (kcal) kaloridir. İçeriğinde 32 gr yağ, 35 gr protein ve 13 gr karbonhidrat bulunur.
 • Tadım marka 100 gr kabak çekirdeği 610 (kcal) kaloridir. İçeriğinde 50 gr yağ, 31 gr protein ve 24 gr karbonhidrat bulunur.
 • Çerezya marka 100 gr kabak çekirdeği 620 (kcal) kaloridir. İçeriğinde 51 gr yağ, 19 gr protein ve 25 gr karbonhidrat bulunur.
 • Tarım Kredi Kooperatifleri marka 100 gr kabak çekirdeği 355 (kcal) kaloridir. İçeriğinde 45 gr yağ, 24 gr protein ve 8 gr karbonhidrat bulunur.
 • Papağan marka 100 gr kabak çekirdeği 115 (kcal) kaloridir. İçeriğinde 40 gr yağ, 28 gr protein ve 3 gr karbonhidrat bulunur.
 • Amigo marka 100 gr kabak çekirdeği 503 (kcal) kaloridir. İçeriğinde 31 gr yağ, 36 gr protein ve 12.8 gr karbonhidrat bulunur.
 • Harras marka 100 gr kabak çekirdeği 523 (kcal) kaloridir. İçeriğinde 42 gr yağ, 33 gr protein ve 14 gr karbonhidrat bulunur.
 • Migros marka 100 gr kabak çekirdeği 573 (kcal) kaloridir. İçeriğinde 46 gr yağ, 26 gr protein ve 7 gr karbonhidrat bulunur.

1 Avuç Kavrulmuş Kabak Çekirdeği Kaç Kalori?

1 avuç kavrulmuş kabak çekirdeği kalori değeri yaklaşık olarak 85 kalori (kcal) değerinde enerji içermektedir. 1 avuç kavrulmuş kabak çekirdeği içeriğinde bulunan besin değerleri 6 gr yağ, 5 gr protein ve 2 gr karbonhidrat şeklinde hesaplanmaktadır.

1 Avuç Çiğ Kabak Çekirdeği Kaç Kalori?

1 avuç çiğ kabak çekirdeği kaç kalori
1 avuç çiğ kabak çekirdeği kaç kalori

1 avuç çiğ kabak çekirdeği kalori değeri yaklaşık olarak 80 kalori (kcal) değerinde enerji içermektedir. 1 avuç çiğ kabak çekirdeği içeriğinde bulunan besin değerleri 5 gr yağ, 4.6 gr protein ve 2 gr karbonhidrat şeklinde hesaplanmaktadır.

100 Gram Çiğ Kabak Çekirdeği Kaç Kalori?

 • Peyman marka 100 gr çiğ iç kabak çekirdeği yaklaşık olarak 573 (kcal) kalori değerinde enerji ihtiva etmektedir. 100 gr çiğ kabak çekirdeği içeriğinde bulunan besin değerleri 45 gr yağ, 30 gr protein ve 7.4 gr karbonhidrat olarak sıralanmaktadır.
 • Harras marka 100 gr çiğ iç kabak çekirdeği ise ortalama olarak 575 (kcal) kalori değerinde enerji ihtiva etmektedir. 100 gr çiğ kabak çekirdeği içeriğinde bulunan besin değerleri 47 gr yağ, 31 gr protein ve 3.4 gr karbonhidrat olarak sıralanmaktadır.

Bir Avuç Kabak Çekirdeği Kalorisi?

kabak çekirdeği kaç kalori
kabak çekirdeği kaç kalori

1 avuç kavrulmuş kabak çekirdeği kalori değeri yaklaşık olarak 85 kalori (kcal) değerindedir. 1 avuç kavrulmuş kabak çekirdeğinin sahip olduğu besin değerleri 6 gr yağ, 5 gr protein ve 2 gr karbonhidrat şeklinde belirlenmiştir.

1 avuç çiğ kabak çekirdeği kalori değeri incelendiğinde ise ortalama olarak 80 kalori (kcal) değerinde enerjiye sahip olduğu görülmektedir. 1 avuç çiğ kabak çekirdeği içeriğinde bulunan besin değerleri 5 gr yağ, 4.6 gr protein ve 2 gr karbonhidrat şeklinde sıralanır.

1 Çay Bardağı Kabak Çekirdeği Kaç Kalori?

1 çay bardağı kabak çekirdeği kaç kalori
1 çay bardağı kabak çekirdeği kaç kalori

1 çay bardağı kabak çekirdeği kalorisi yaklaşık olarak 542 kalori (kcal) değerindedir. 1 çay bardağı kabak çekirdeği içeriğinde bulunan besin değerleri 45 gr yağ, 25 gr protein ve 18 gr karbonhidrat olarak hesaplanmaktadır.

1 Çay Bardağı Kabak Çekirdeği Kaç Gram?

1 çay bardağı kabak çekirdeği ortalama olarak 100 gram ağırlığında kabak çekirdeğine denk gelmektedir.

Diyette Kabak Çekirdeği Ne Kadar Yenmeli?

Diyet sürecinde kabak çekirdeği porsiyon miktarına dikkat edilerek tüketilmelidir. Ara öğünlerinizde yoğurt, çorba ya da salatalarınızda kabak çekirdeği ilave ederek tüketebileceğiniz gibi tek başına kabak çekirdeğinizi de tüketebilirsiniz. Diyet sürecinde tüketilmesi tavsiye edilen kabak çekirdeği miktarı bir avuç olarak belirlenmiştir. Tek bir avuç içine kabak çekirdeği döküp parmaklarınızı kapatın, içinde kalanlar diyet sürecinde haftada iki gün ve o gün içinde sadece bir kez olmak üzere tüketebileceğiniz kabak çekirdeği miktarıdır : )

Günde Kaç Gram Kabak Çekirdeği Yenmeli?

Her hangi bir sağlık sorunuzu yoksa ya da fazla kilolarınızdan şikayetçi değilseniz kabak çekirdeğinin faydalarından yararlanmak için günlük düzenli olarak kabak çekirdeği tüketebilirsiniz. Günlük kabak çekirdeği için en uygun porsiyon miktarı 50 gramdır. Yarım çay bardağı kabak çekirdeğinin günlük olarak tüketilmesi beslenme uzmanları tarafından da tavsiye edilmektedir.

Kabak Çekirdeği Kilo Verdirir Mi?

kabak çekirdeği kilo verdirir mi
kabak çekirdeği kilo verdirir mi

Kabak çekirdeği çok önemli bir protein kaynağı olan bir besindir. Diyet sürecinde protein kaynağı gıdaların yağ yakma sürecinde çok önemli katkılar sunduğunu biliyoruz. Bu anlamda kabak çekirdeği kilo verme sürecinde metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakımını desteklemesi nedeniyle kilo verdirdiğini söyleyebiliriz. Bu durum tabi ki uygulanan bir diyet programı ve egzersiz dahilinde gerçekleşeceğini unutmamak gerekir. Yani siz de diyet yapıyor ve günlük sporunuzu eksik etmiyorsanız ara öğünlerinizde kabak çekirdeğini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.  Tabi ki porsiyonuna dikkat ederek : ) Haftada iki ya da üç gün bir avuç kabak çekirdeği tüketerek kilo verme sürecinizi olumlu yönde destekleyebilirsiniz.

Kabak Çekirdeği Akşam Yenir Mi?

Kabak çekirdeği yağ yönünden oldukça güçlü bir besin kaynağıdır. Yağlı tohumların metabolizma hızının kısmen daha yavaşladığı gece geç saatlerde yenilmesi pek tavsiye edilmez. Gün içinde kabak çekirdeğinizi tüketmenizi ve çok geç saatlerde yağlı ağır yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durmanızı tavsiye ederiz.

100 Gr Kabak Çekirdeğinde Kaç Gram Çinko Var?

100 gr kabak çekirdeği içeriğinde günlük ihtiyacınız olan çinko miktarının % 20’si bulunmaktadır.

Kabak Çekirdeği Besin Değerleri

100 gr kabak çekirdeği içeriğindeki besin değerleri şu şekildedir;

 • Kalori: 446 kcal
 • Yağ: 19 gr
 • Karbonhidrat: 54 gr
 • Protein: 19 gr
 • Sodyum: 18 mg
 • Potasyum: 919 mg
 • Magnezyum: 262 mg
 • Demir: 3,3 mg
 • C vitamini: 0,3 mg
 • Kalsiyum: 55 mg

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here