1 Adet Nar Kaç Kalori?

1 adet nar kaç kalori
1 adet nar kaç kalori

Nar Kaç Kalori?

1 tane nar kaç kalori? 1 adet orta boy Nar kaç kalori? 1 yemek kaşığı nar kaç kalori? 1 yemek kaşığı nar kaç gram? 1 porsiyon nar kaç kalori? 1 porsiyon nar kaç gram? Nar yemek kilo aldırır mı? Nar ne kadar tüketilmeli? Nar ile nasıl zayıflanır? 1 tane narın içinde kaç tane vardır? Narın faydaları nelerdir? Narın yan etkileri nelerdir? Nar besin değeri ve daha fazlası için merak edilen tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

1 Tane Nar Kaç Kalori?

155 gr ağırlığında 1 adet büyük boy nar yaklaşık olarak 105 kalori değerinde enerjiye sahiptir. 1 adet büyük boy nar içeriğindeki besin değerleri 0.50 gr yağ, 1.50 gr protein ve 26 gr karbonhidrat şeklinde sıralanmaktadır.

1 Adet Orta Boy Nar Kaç Kalori?

100 gr ağırlığında 1 adet orta boy nar ise yaklaşık olarak 70 kalori değerinde enerji içermektedir. 1 adet orta boy nar içeriğindeki besin değerleri 0.3 gr yağ, 0.95 gr protein ve 17 gr karbonhidrat şeklinde hesaplanmaktadır.

1 Adet Küçük Boy Nar Kaç Kalori?

60 gr ağırlığında 1 adet küçük boy nar kalorisine baktığımızda ise yaklaşık olarak 40 kalori olduğunu görmekteyiz. 1 adet küçük boy nar içeriğindeki besin değerleri 0.15 gr yağ, 0.60 gr protein ve 10 gr karbonhidrat şeklinde hesaplanmaktadır.

1 Yemek Kaşığı Nar Kaç Kalori?

1 yemek kaşığı nar kaç kalori
1 yemek kaşığı nar kaç kalori

1 yemek kaşığı nar ise ortalama olarak 8 – 10 kalori aralığında olduğu hesaplanmıştır. 1 yemek kaşığı nar içeriğinde bulunana besin değerleri 0.04 gr yağ, 0.10 gr protein ve 2 gr karbonhidrat şeklinde belirlenmiştir.

1 Yemek Kaşığı Nar Kaç Gram?

1 yemek kaşığı nar yaklaşık olarak 12 gram gelmektedir.

1 Porsiyon Nar Kaç Kalori?

1 porsiyon nar yaklaşık olarak yaklaşık olarak 70 kalori (kcal) değerinde enerji ihtiva etmektedir. 1 porsiyon nar içeriğindeki besin değerleri 0.3 gr yağ, 0.95 gr protein ve 17 gr karbonhidrat şeklinde hesaplanmaktadır.

1 Porsiyon Nar Kaç Gram?

Bir porsiyon nar ortalama olarak 100 gr ağırlığındadır.

Nar Yemek Kilo Aldırır Mı?

Nar meyvesi lif oranı oldukça yüksek bir meyvedir. Lif oranı yüksek olması demek uzun süre tokluk hissi sağlayacağı için özellikle diyet döneminde çok önemlidir. İçeriğindeki yüksek antioksidan ve polifenoller bakımından zengin yapısı ile özellikle obeziteye karşı önemli bir meyve olarak bilinir. Diyet döneminde nar tüketmek metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımını artıracağı için diyetisyenler tarafından da tavsiye edilen bir besindir. Tabi ki günlük tüketimine dikkat etmek şartıyla : ) Özellikle diyet yapıyorsanız günlük aşırı miktarda nar tüketmek narın faydalarından olumsuz etkilenmenize neden olabilir.

Nar Ne Kadar Tüketilmeli?

nar ne kadar yenmeli
nar ne kadar yenmeli

Hem diyet ile kilo vermeye çalışıyor hem de sağlıklı beslenmek istiyorsanız günde 1 adet nar tüketilmesi tavsiye edilir. Özellikle mevsiminde bağışıklık sistemini güçlendiren ve antioksidan kaynağı olan nar günde en fazla 1 tane tüketilmelidir.

Nar İle Nasıl Zayıflanır?

Nar kalori bakımından oldukça düşük enerjiye sahiptir. Düşük kalorili olmasına rağmen içeriğindeki güçlü besin değerleri sayesinde vücut için gerekli olan vitamin ve mineralleri karşılar. Ara öğünlerde günde 1 adet nar tüketerek zayıflamak çok daha hızlı ve kalıcı hale gelebilir. Tabi ki sadece nar tüketmek değil, etkili bir diyet programının yanı sıra günlük düzenli olarak yapılan egzersizler ile birlikte çok daha etkili sonuçlar alacağınızı görebilirsiniz.

1 Tane Narın İçinde Kaç Tane Vardır?

1 orta boy narın içinde ortalama olarak 600 – 650 adet nar tanesi olduğu hesaplanmıştır. Narın büyüklüğüne göre bu sayı değişkenlik gösterebilir.

Narın Faydaları Nelerdir?

nar kaç kalori
nar kaç kalori
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.
 • Metabolizmayı hızlandırır.
 • Yağ yakım hızını artırır.
 • Vücudun direncini yükseltir.
 • Özellikle kış aylarında görülen üst solunum yolu hastalıklarına karşı koruyucudur.

Narın Yan Etkileri Nelerdir?

Nar gün içinde aşırı miktarda tüketildiğinde bazı istenmeyen yan etkiler gösterebilir. Narın yan etkilerinden en bilineni alerjik tepkiye neden olmasıdır. Aşırı miktarda nar tüketmek cilt yüzeyinde kızarıklık ve kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Narın diğer yan etkileri ise mide ağrısı, mide bulantısı, nefes darlığı, solunum zorluğu, boğaz ve dil şişmesi şeklinde sıralanabilir.

Nar Besin Değeri

100 gr narın besin değerleri şu şekildedir;

 • Kalori: 68 kcal
 • Yağ: 0.3 gr
 • Protein: 0.95 gr
 • Karbonhidrat: 17 gr
 • Sodyum: 3 mg
 • Potasyum: 259 mg

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here