1 Paket Noddle Kaç Kalori?

1 paket noddle kaç kalori
1 paket noddle kaç kalori

Paket Noddle Kaç Kalori?

Noddle nedir diye merak edenler için hemen açıklayalım… Noddle çabuk ve hızlı bir şekilde hazırlanan bir makarna türevi yiyecektir. Oldukça ucuz ve hazırlanışı ile çok kolay olması noddle sağlıklı olmadığı konusunda pek çok tartışmayı da beraberinde getirmiştir.

Noddle besin içeriğinde monosodyum glutamat (MSG) adlı maddenin bulunması noddle içeriğinin sağlık için olumsuz olduğu konularının tartışmalarına zemin olmaktadır. Noodle çeşitleri arasında bazı güvenilir markalarda bu maddenin hiç bulunmadığı ya da çok az miktarda bulunduğu belirtilmektedir. Bu nedenle tüketirken öncelikle kaliteli iyi bir marka noddle seçmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca aşırı miktarda tüketmemeye, her gün düzenli ve sık sık tüketmemeye dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatarak yazımızın detaylarına geçelim…

1 paket instant noddle kaç kalori, 1 kaşık noddle kaç kalori, 1 su bardağı noddle kaç kalori, special noddle kaç kalori, sebzeli noddle kaç kalori, paket noddle kaç kalori, 1 paket tavuklu noddle kaç kalori, Indomie noddle kaç kalori, instant noodle besin değerleri,  diyette noddle yenir mi, 1 paket noddle kilo aldırır mı soruları hakkında merak edilen tüm cevaplara ulaşabilirsiniz…

1 Kaşık Noddle Kaç Kalori?

1 kaşık noddle kaç kalori
1 kaşık noddle kaç kalori

1 kaşık noodle kalorisine baktığımızda ortalama olarak 19 kalori (kcal) değerinde olduğu görülmektedir. Besin değerleri içeriğinde ise 0,5 gr yağ, 0,75 gr protein ve 3 gr karbonhidrat bulunur.

1 Su Bardağı Noddle Kaç Kalori?

1 su bardağı noddle kaç kalori
1 su bardağı noddle kaç kalori

1 su bardağı noodle kalorisi ortalama olarak 285 kalori (kcal) değerindedir. İçeriğinde 10 gr yağ, 8 gr protein ve 44 gr karbonhidrat vardır.

Special Noddle Kaç Kalori?

1 paket special noodle kalori açısından değerlendirildiğinde yaklaşık olarak 350 kalori (kcal) ettiğini görüyoruz. 1 paket special noddle içeriğinde 15 gr yağ, 8 gr protein ve 45 gr karbonhidrat bulunur.

1 yemek kaşığı special noddle kalori değerinin ise ortalama olarak 45 kalori (kcal) olduğu belirlenmiştir. 1 kaşık special noddle besin değerleri 2 gr yağ, 1 gr protein ve 5 gr karbonhidrat şeklinde sıralanmaktadır.

Sebzeli Noddle Kaç Kalori?

sebzeli noddle kaç kalori
sebzeli noddle kaç kalori

75 gr ağırlığına sahip 1 paket sebzeli noddle kalorisi yaklaşık olarak 330 kalori (kcal) değerindedir. Sebzeli noddle besin değerleri ise 15 gr yağ, 8 gr proein ve 47 gr karbonhidrat olarak sıralanmaktadır.

100 gr sebze çeşnili noddle kalorisi ise yaklaşık olarak 445 kalori (kcal) şeklinde belirlenmiştir. 100 gr sebze çeşnili noddle içeriğinde 21 gr yağ, 11 gr protein ve 61 gr karbonhidrat bulunur.

1 Paket Tavuklu Noddle Kaç Kalori?

Indomie marka 1 paket tavuklu noddle kalorisine baktığımızda yaklaşık olarak 295 kalori (kcal) değerinde olduğu görülmektedir. 1 paket tavuklu noddle besin değerleri içeriğinde ise 13 gr yağ, 7 gr protein, 45 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

75 gr ağırlığında İndomie 1 porsiyon tavuklu noddle kalori değeri ise yaklaşık 320 kalori (kcal)’dir. 1 porsiyon tavuklu noddle besin değerleri içeriğine baktığımızda 14 gr yağ, 8 gr protein ve 48 gr karbonhidrat sahibi olduğunu görürüz.

Indomie Noddle Kaç Kalori?

indomie noddle kaç kalori
indomie noddle kaç kalori
 • 100 gr Indomie marka spesiyal noodle kalori değeri yaklaşık olarak 468 kalori (kcal) şeklinde belirlenmiştir.
 • 75 gr ağırlığında 1 porsiyon yani 1 paket Indomie marka spesiyal noodle kalori değeri yaklaşık olarak 358 kalori (kcal) şeklinde belirlenmiştir.
 • 100 gr Indomie marka körili noodle kalori değeri ise 458 kalori (kcal) şeklinde hesaplanmaktadır.
 • 80 gr ağırlığında 1 porsiyon Indomie marka soya soslu noodle kalori değeri de ortalama olarak 382 kalori (kcal) şeklindedir.
 • 70 gr yani 1 paket Indomie marka tavuklu noodle kalori değeri ise yaklaşık olarak 295 kalori (kcal) şeklinde hesaplanmıştır.
 • 100 gr Indomie marka sebze çeşnili noodle kalori değeri yapılan hesaplamalar sonucunda 442 kalori (kcal) değerinde olduğu belirlenmiştir.
 • 80 gr ağırlığındaki 1 paket Indomie marka acı yeşil biberli noodle kalorisi yaklaşık olarak 390 kalori (kcal) şeklinde olduğu ortaya çıkmıştır.
 • 80 gr yani 1 porsiyon Indomie marka kızarmış noodle kalori değeri ise 378 kalori (kcal) değerindedir.
 • 75 gr Indomie marka sebzeli noodle kalorisi hesaplandığında ortalama olarak 332 kalori (kcal)’dir.
 • 100 gr Indomie marka tavuk çeşnili noodle kalori değeri ise yapılan incelemeler sonucunda 458 kalori (kcal) denk olduğu görülmüştür.
 • 100 gr Indomie marka körili noodle kalori değeri 410 kalori (kcal) şeklinde hesaplanmaktadır.
 • 70 gr ağırlığındaki 1 paket Indomie marka spesiyal dana eti çeşnili noddle kalori değeri yaklaşık olarak 305 kalori (kcal) şeklinde belirlenmiştir.
 • 70 gr yani 1 paket Indomie marka tarladan hazır noodle kalori değeri ise yaklaşık olarak 315 kalori (kcal)’dir.
 • 80 gr Indomie marka acı ve baharatlı noodle kalori değeri yaklaşık olarak 385 kalori (kcal) şeklinde belirlenmiştir.

Noodle Besin Değerleri

noddle besin değerleri
noddle besin değerleri

100 gr sade noddle besin değerleri şu şekildedir;

 • Kalori: 340 kcal
 • Yağ: 1 gr
 • Protein: 9 gr
 • Karbonhidrat: 72 gr
 • Şeker: 1,5 gr

Noddle Nedir?

Noddle paket bardak ya da paket kase içinde önceden pişirilmiş olarak satılan bir makarna çeşididir. Önceden pişirilip kurutup ambalajlanır. Noddle; satın alan kişinin kurutulmuş hamurun üzerine sıcak su dökmesi ile sadece 3 dakika bekleyerek hazır edebileceği bir yemektir.  Noodle içindeki maddeler ise un,tuz,palm yağı, tatlandırıcılar ve çok düşük miktarda monosodyum glutamat (MSG)’dir. MSG kısaltması ile anılan bu madde işlenmiş maddelerde lezzet katkısı sağlaması adına üretilmiş bir bileşendir. Sebze proteini, maya özütü ve hidrolize domates içerisinde bulunur. MSG hakkında yapılan bilimsel araştırmalar hala devam etmekte olup insan sağlığına ciddi etkileri hakkında kesin ve net bir bilgiye ulaşılmış değildir.

Diyette Noddle Yenir Mi?

diyette noddle yenir mi
diyette noddle yenir mi

Sağlıklı bir diyette beslenme için her şeyden önce sağlıklı, bol lif ve mineral kaynağı besinlerin tüketilmesi öncelikli ve gereklidir. Sadece diyet yapan kişilerin değil sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmek isteyen herkesin ilk olarak beslenme düzenin dikkat etmesi gerektiği uzmanlar tarafından da sık sık dile getiriliyor. Bu anlamda baktığımızda noddle gibi paketleniş gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmak ve beslenme alışkanlığı haline getirmemek gerekiyor. Evet belki yemek hazırlayamadığınız bir anda noddle gibi şip şaK bir besini yemek daha cazip gelebilir size : ) Önemli olan miktarına dikkat etmek ve alışkanlık haline getirmemek : )  Bunun dışında diyet yaparken ayda bir kere ve bir paket seçtiğini bir öğünde noddle tüketmenizde herhangi bir sakınca yoktur…

1 Paket Noddle Kilo Aldırır Mı?

1 paket noddle kalori açısından değerlendirildiğinde diğer makarna çeşitlerine kıyasla daha düşük kaloriye sahip olduğu görülmektedir. Markalara göre noddle kalori değeri değişiklik gösterse de noodle çok yüksek kaloriye sahip besin grubunda değildir. Uygun miktarda tüketildiğinde noddle kilo aldıran bir yiyecek değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here