1 Yemek Kaşığı Nutella Kaç Kalori?

1 yemek kaşığı nutella kaç kalori
1 yemek kaşığı nutella kaç kalori

Nutella Kaç Kalori?

Dünyaca ünlü Ferrero şirketinin ürünü olan Nutella, hem ülkemizde hem de tüm dünyada özellikle çikolata sevenlerin tükettiği besinlerin başında geliyor.

Peki, ama nutella içinde hangi maddeler ve nutella kalorisi hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? Kalori açısından oldukça yüksek olan nutella özellikle diyet yapanlar ya da kilo vermek isteyen kişilerin yemeden önce birçok kez düşünmesi gereken besinlerden sadece biri…

Nutella kaç kalori, 1 kaşık nutella kaç kalori, 1 kaşık nutella kalorisi, 1 çay kaşığı nutella kaç kalori, Nutella’lı ekmek kaç kalori, Nutella kilo aldırır mı, 150 gr nutella kaç kalori, 150 gr nutella kaç kaşık eder, 1 yemek kaşığı torku banada kaç kalori, 1 yemek kaşığı peripella kaç kalori, Sütlü fındık kreması kaç kalori, Nutella besin değerleri hakkında tüm detayları yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.

Nutella Kaç Kalori?

nutella kaç kalori
nutella kaç kalori

100 gr ağırlığında nutella kalorisi yaklaşık olarak 540 kalori (kcal) değerindedir. 100 gr nutella besin değerleri olarak incelendiğinde 31 gr yağ, 6,5 gr protein ve 58 gr karbonhidrat içerdiği görülmektedir.

1 Kaşık Nutella Kaç Kalori?

1 kaşık nutella kaç kalori
1 kaşık nutella kaç kalori

Şimdi de 1 kaşık nutella kalorisine bakalım. 12 gr ağırlığında 1 yemek kaşığı nutella kalori olarak incelendiğinde ortalama olarak 95 kaloriye (kcal) denk olduğu görülmektedir. 1 yemek kaşığı nutella içerisinde 5 gr yağ,  0,6 gr protein ve 7 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

1 Çay Kaşığı Nutella Kaç Kalori?

1 çay kaşığı nutella kalori değeri ise yapılan ölçümler sonucunda yaklaşık olarak 20 kalori (kcal) olduğu görülmüştür. 1 çay kaşığı nutella besin değerleri ise 1 gr yağ, 0,2 gr protein ve 2,3 gr karbonhidrat şeklinde sıralanmaktadır.

Nutella B – Ready Kaç Kalori?

1 paket Nutella B- Ready ortalama olarak 95 kalori (kcal) değerindedir. Besin değerleri ise 5 gr yağ, 2 gr protein ve 12 gr karbonhidrat olarak belirlenmiştir.

Nutella & Go Kaç Kalori?

100 gr ağırlığındaki Nutella & Go kalorisi ortalama olarak hesaplandığında 520 kalori (kcal) ettiği görülmektedir. 100 gr  Nutella & Go besin değerleri incelendiğinde yağ oranının 26 gr, protein oranının 7 gr ve karbonhidrat oranının ise 65 gr olduğu görülür.

Nutella’lı Ekmek Kaç Kalori?

nutellalı ekmek kalorisi
nutellalı ekmek kalorisi

1 dilim Nutella’lı ekmek kalorisi incelemek için öncelikle ekmak ve sürülen nutella miktarında açıklık getirelim. İnce 1 dilim beyaz ekmek üzerine sürülen 1 yemek kaşığı kadar nutella yaklaşık olarak 130 kalori (kcal) değerindedir.

Eğer ekmek biraz kalın bir dilim olur ve sürülen nutella miktarı 2 yemek kaşığı kadar olursa Nutella’lı ekmek kalorisi yaklaşık 250 kcal değerinde olacaktır.

Nutellalı ekmek kalorisinin ekmeğin türüne, dilim kalınlığına ve sürülen nutella miktarında göre değişebileceğini hatırlatmak isteriz.

150 Gr Nutella Kaç Kalori?

150 gr nutella kalorisi ise 810 kalori (kcal) şeklinde belirlenmiştir. 150 gr nutella besin değerleri ise 47 gr yağ, 9 gr protein ve 87 gr karbonhidrat şeklinde sıralanmaktadır.

150 Gr Nutella Kaç Kaşık Eder?

150 gr nutella kaç kaşık sorusunun cevabı ise bir yemek kaşığının 12 gr kadar nutella olduğu gerçeğinden hareketle hesaplanabilir. Yani 1 yemek kaşığı nutella ortalama olarak 12 gr ise 150 gr nutella yaklaşık 12 – 13 yemek kaşığı eder.

1 Yemek Kaşığı Torku Banada Kaç Kalori?

1 yemek kaşığı torku banada kalorisi ise 65 kalori (kcal) şeklinde belirlenmiştir. 1 yemek kaşığı torku banada kakaolu fındık kreması içeriğinde 3.75 gr yağ, 0.8 gr protein ve 7 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

1 Yemek Kaşığı Peripella Kaç Kalori?

1 yemek kaşığı peripella kalori değeri incelendiğinde 66 kalori (kcal) olduğu görülmektedir. 1 yemek kaşığı peripella kakaolu fındık kreması içeriğinde 3.90 gr yağ, 0.8 gr protein ve 7 gr karbonhidrat bulunur.

Kakaolu Fındık Kreması Kaç Kalori?

Markalara göre sürülebilir çikolata kalori değerleri şu şekildedir;

 • Karmen marka 100 gr kakaolu fındık kreması 545 kalori (kcal) değerindedir.
 • Peripella marka 100 gr kakaolu fındık kreması 538 kalori (kcal) değerindedir.
 • Fiskobirlik marka 100 gr kakaolu fındık kreması 596 kalori (kcal) değerindedir.
 • Torku marka 100 gr kakaolu fındık kreması 536 kalori (kcal) değerindedir.
 • Sarelle marka 100 gr kakaolu fındık kreması 549 kalori (kcal) değerindedir.
 • Migros marka 100 gr kakaolu fındık kreması 560kalori (kcal) değerindedir.
 • Findux marka 100 gr kakaolu fındık kreması 555 kalori (kcal) değerindedir.

Nutella Besin Değerleri

100 gr nutella besin değerleri şu şekildedir;

 • Kalori: 540 kcal
 • Yağ: 30 gr
 • Protein: 5 gr
 • Karbonhidrat: 62 mg
 • Sodyum: 41 mg
 • Potasyum: 410 mg
 • Kafein: 7 gr
 • Kalsiyum: 108 mg
 • A vitamini: 3 IU
 • Demir: 4,4 mg
 • B6 vitamini: 0,1 mg
 • Magnezyum: 65 mg

Nutella Kilo Aldırır Mı?

nutella kilo aldırır mı
nutella kilo aldırır mı

Nutella hem karbonhidrat değeri olarak hem de içerdiği şeker yükü bakımından oldukça yüksek kaloriye sahiptir. Bu nedenle sık sık tüketilmesi durumunda kilo aldırır. 300 gr nutella yaklaşık olarak 1600 kalori değerindedir ve yüzde 55’i şekerden oluşur. Bu nedenle özellikle diyet yapan ya da sağlıklı beslenmek isteyen kişilerin mümkün olduğunca uzak durması gereken besinlerin başında gelmektedir. Aşırı şeker tüketiminin getirdiği olumsuzluklar nutella için de geçerlidir. Aşırı miktarda nutella tüketmek ister çocuk yaşta olsun ister yetişkin obeziteden kansere kadar pek çok riski beraberinde getirmektedir. Bu nedenle nutella ve türevi sürülebilir çikolata kremalarından mümkün olduğunda uzak durmakta çok sık tüketmemekte fayda vardır.

Dolu dolu 1 yemek kaşığı nutella yaklaşık olarak 90 – 100 kalori (kcal) aralığındadır. 1 yemek kaşığı nutella yedikten sonra aldığınız 100 kaloriyi harcamak için yapabileceğiniz etkinlikler ise şu şekildedir;

 • 25 dakika pilates 100 kaloriyi yakar.
 • 10 dakika orta hızda ip atlamak 100 kalori yakar.
 • 9 dakika bisiklet sürmek 100 kalori yakar.
 • Orta tempo 30 dakika yürüyüş 100 kalori yakar.

Nutella Hakkında Bilgi

Nutella hakkında merak edilen bilgilerin başında Nutella hangi ülkenin ürünü olduğu, nerede üretildiği, nutellanın içindeki maddeler, nutellanın besin değeri gibi bazı konular vardır. Merak edenler için hemen açıklayalım Nutella İtalya ülkesinin bir ürünüdür. İtalyan Ferrero şirketi tarafından üretilen Nutella 1960’lı yıllardan beri dünyanın dört bir yanında açılan fabrikalar ile üretilerek satışa sunulmaktadır.

Nutella çikolatasının içindeki maddeler ise yüzde 55 oranında şeker, yağsız süt tozu, soya lesitin, aroma verici vanilya özü, yağı azaltılmış kakao tozu, yüzde 14 oranında fındık, bitkisel palm yağı ve emülgatör şeklindedir.

100 gr Nutella besin değerleri ise 540 kalori, 30 gr yağ, 42 mg sodyum, 410 mg potasyum, 63 gr karbonhidrat,  5 gr protein, 7 mg kafein, 108 mg kalsiyum, 3 UI A vitamini ve demir 4 mg şeklinde hesaplanmaktadır.

 • 1 çay kaşığı nutella: 20 kalori (kcal)
 • 1 tatlı kaşığı nutella: 35 kalori (kcal)
 • 1 yemek kaşığı kaşığı nutella: 95 kalori (kcal)
 • 100 gr nutella: 540 kalori (kcal)
 • 350 gr nutella: 1960 kalori (kcal)
 • 1 büyük kavanoz (750 gr) nutella: 4100 kalori (kcal)

Evde Şekersiz Nutella Nasıl Yapılır?

nutella tarifi nasıl yapılır
nutella tarifi nasıl yapılır

MALZEMELER;

 • 10 adet hurma
 • 1 su bardağı fındık içi
 • 1 yemek kaşığı sıvı yağ
 • 2 tepeleme tatlı kaşığı kakao tozu

YAPILIŞI: 10 adet hurmayı sıcak suda 15 dakika bekletin. Sürenin sonunda hurmaların kabuklarını soyup ayıklayın. Fındıkların tamamını rondodan geçirip toz krema haline gelinceye kadar devam edin. Rondoyu ara ara dinlendirip sıvı krema haline gelene kadar işleme sabırla devam edin. Fındıklar istene kıvama gelince kabuğu soyulan hurmaları da fındıkların üstüne ilave edip rondodan geçirmeye devam edin. Son aşamada yağ ve kakao tozunu ilave edip birkaç dakika daha robottan geçirelim. Kıvamlı bir karışım olsa da sabırla robottan geçirirseniz sağlıklı nutellanız birazdan hazır hale gelecek : ) Küçük boy kapaklı cam bir kavanoza koyarak buzdolabında uzun süre muhafaza ederek saklayabilirsiniz. İçerisinde süt ya da yumurta gibi bir malzeme olmadığı için bozulmadan uzun süre durabilir… Afiyet Olsun : )

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here