1 Tane Çikolatalı Sufle Kaç Kalori? Diyette Sufle Yenir Mi?

1 tane çikolatalı sufle kaç kalori diyette sufle yenir mi
1 tane çikolatalı sufle kaç kalori diyette sufle yenir mi

Çikolatalı Sufle Kaç Kalori? Diyette Sufle Yenir Mi?

Sufle; tarihi 18.yüzyıla kadar dayanan bir Fransız tatlısıdır. Çikolatalı tatlılar arasında en çok sevileni ve en çok iştah açıcı bir tatlı olarak servis edilmektedir.

İster hazır sufle olsun ister ev yapımı sufle çikolatalı tatlı sevenlerin gözdesidir. Sizde evde kendi suflenizi yaparak sıcak ya da soğuk olmak üzere dilediğiniz gibi sevdiklerinize bir kahve eşliğinde ikram edebilirsiniz.

Sufle kalorisi ile sizi tedirgin ediyorsa yazımızın sonunda verdiğimiz harika bir lezzet olan diyet sufle tarifini mutlaka denemelisiniz.

Bugünkü kaç kalori yazı dizimizde 1 kase çikolatalı sufle kaç kalori sufle kaç kalori, çikolatalı sufle kaç kalori, 1 tane çikolatalı sufle kaç kalori, sufle kilo aldırır mı, sufle şişmanlatır mı, sufle besin değerleri, dominos sufle kaç kalori, 1 kase sufle kaç kalori, diyet sufle kaç kalori, diyette sufle yenir mi, fit sufle kaç kalori, fit sufle tarifi konu başlıkların hakkında uzman bilgilerini sizler ile paylaşacağız…

Hazırsanız başlıyoruz : )

Sufle kaç kalori?

sufle kaç kalori
sufle kaç kalori

100 gr sufle kalori açısından incelendiğinde ortalama olarak 370 kaloriye (kcal) denk geldiği görülmektedir. 100 gr sufle içerisindeki besin değerleri 20 gr yağ, 4 gr protein ve 50 gr karbonhidrat şeklinde sıralanmaktadır.

1 porsiyon sufle kaç kalori diye sorduğumuzda karşımıza çıkan sonuç suflenin 180 kalori (kcal) değerinde olduğudur. Bir porsiyon sufle içeriğinde 10 gr yağ, 2 gr protein ve 23 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

1 kase sufle kalorisi ise 350 kalori değerindedir. 1 kase sufle 20 gr yağ, 4 gr protein ve 45 gr karbonhidrat ihtiva etmektedir.

Çikolatalı sufle kaç kalori?

100 gr çikolatalı sufle kalorisine bakalım şimdi de…

100 gr çikolatalı sufle 400 kaloriye eş değerdir. İçeriğindeki besin değerleri ise 23 gr yağ, 7 gr protein ve 40 gr karbonhidrat olarak hesaplanmaktadır.

1 porsiyon çikolatalı sufle kalorisi ise yaklaşık 200 kalori olarak belirlenmiştir. Besin değerleri 11 gr yağ, 4 gr protein ve 20 gr karbonhidrat şeklindedir.

1 Tane Çikolatalı Sufle Kaç Kalori

1 tane çikolatalı sufle kaç kalori
1 tane çikolatalı sufle kaç kalori

1 tane çikolata sufle 187 kalori (kcal) değerinde enerjiye sahiptir. Küçük boy bir kase çikolatalı sufle içeriğinde ise 11 gr yağ, 3 gr protein ve 19 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

Diyette sufle yenir mi?

sufle kilo aldırır mı
sufle kilo aldırır mı

Sufle kilo aldırır mı sorusu da diyet yapıp kilo vermek isteyen ama bir yandan da tatlı yemekten vazgeçemeyen kişiler için çok önemli bir sorudur. Yüksek kalorisi ile sufle çok sık tüketilmemesi gereken tatlıların başında gelmektedir. Ancak günümüzde daha hafif kalorili sufle tarifleri vardır. Eğer tatlı kriziniz tuttuysa ve sufle yemek istiyorsanız bir yandan kilo kontrolü yapıyorsanız diyet sufle tarifini mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Sufle şişmanlatır mı?

Sufle kilo aldırır mı? Sufle içerdiği malzemeler dolayısı ile karbonhidrat değeri çok yüksek bir tatlıdır. Dolayısı ile özellikle diyet yapan kişilerin diyette uzak durması gereken besinlerin başında gelir. Yüksek şeker içermesi sebebiyle diyet planında olması kesinlikle uygun görülmez. Ayrıca un ve yağ oranı da oldukça yüksek olduğu için kilo alımına elverişli bir besindir. Ancak günümüzde yağ, şeker ve un oranı çok düşük diyet sufle tarifleri yaygın olarak yapılmaktadır. Eğer siz de çok sık olmamak şartı ile diyette sufle tüketmek istiyorsanız yazımızın sonunda verdiğimiz fit sufle tarifini mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Sufle besin değerleri

100 gr suflenin besin değerleri şu şekildedir;

 • Kalori: 370 kcal
 • Yağ: 21 gr
 • Protein: 5 gr
 • Karbonhidrat: 50 gr
 • Potasyum: 166 mg
 • Sodyum: 40 mg
 • Kolesterol: 125 mg
 • Magnezyum: 30 mg
 • Kalsiyum: 165 mg
 • D vitamini:31 IU
 • A vitamini: 2.8 IU
 • C vitamini: 7 mg
 • Demir: 1.2 mg

Dominos sufle kaç kalori?

Dominos sufle kalori olarak incelendiğinde 100 gramında yaklaşık olarak 430 kaloriye eş değer olduğu görülmektedir. 100 gr dominos sufle içerisinde bulunan yağ miktarı 27 gr, protein miktarı 7 gr ve karbonhidrat miktarı ise 38 gr şeklinde hesaplanmaktadır.

Burger King Sufle Kaç Kalori?

1 porsiyon (60 gr) burger king sufle kalorisi kaçtır diye sorarsak eğer yaklaşık olarak 480 kalori (kcal) değerinde olduğu görülür. 1 porsiyon (60 gr) burger king sufle içeriğindeki yağ miktarı 32 gr olarak, protein miktarı 6 gr olarak ve karbonhidrat miktarı ise 43 gr olarak belirlenmiştir.

100 gr Burger King sufle kalori olarak incelendiğinde ise 100 gramının yaklaşık olarak 800 kaloriye eş değer olduğu ortaya çıkmaktadır. 100 gr Burger King sufle içerisinde bulunan yağ miktarı 53 gr, protein miktarı 9 gr ve karbonhidrat miktarı ise 71 gr şeklinde belirlenmiştir.

Burger King Dondurmalı Sufle Kaç Kalori?

1 porsiyon (40 gr) burger king dondurmalı sufle kalorisine bakalım şimdi de… Burger King dondurmalı sufle yaklaşık olarak 480 kalori (kcal) değerine sahiptir. 1 porsiyon (40 gr) burger king dondurmalı sufle içeriğindeki yağ miktarı 31 gr olarak, protein miktarı 5.5 gr olarak ve karbonhidrat miktarı ise 42 gr olarak hesaplanmıştır.

100 gr Burger King dondurmalı sufle kalori olarak incelendiğinde ise 100 gramının yaklaşık olarak 1000 kaloriye eş değer olduğu görülür.

1 kase sufle kaç kalori?

1 kase sufle kalorisi hesaplandığında ise 350 kalori (kcal) değerinde olduğu görülmektedir. 1 kase çikolatalı içerisindeki besin değerleri olarak sufle 20 gr yağ, 4 gr protein ve 45 gr karbonhidrat ihtiva etmektedir.

Luppo sufle kaç kalori?

100 gr luppo sufle 330 kalori değerine sahiptir. İçeriğindeki yağ miktarı 9 gr, protein miktarı 5 gr ve karbonhidrat miktarı ise 60 gr olarak hesaplanmaktadır.

Bir paket luppo sufle kalorisi ise yaklaşık olarak 132 kaloriye denk gelmektedir. İçeriğindeki besin değerleri 3 gr yağ, 2 gr protein ve 22 gr karbonhidrat olarak belirlenmiştir.

Ülker O’lala Sufle Kaç Kalori?

100 gr Ülker O’lala sufle kalori olarak incelendiğinde 420 kaloriye eş değer olduğunu görmekteyiz. Kalori açısından yüksek olan O’lala Ülker sufle içerisindeki besin değerleri 22 gr yağ, 4 gr protein ve 52 gr karbonhidrat olduğu hesaplanmıştır.

Bir paket Ülker O’lala sufle kalori değeri ise yaklaşık olarak 166 kaloriye denk gelir. İçeriğindeki besin değerleri 8 gr yağ, 1.5 gr protein ve 20 gr karbonhidrat olarak hesaplanmaktadır.

Fit sufle kaç kalori?

fit sufle tarifi kaç kalori
fit sufle tarifi kaç kalori

Diyet yapan ve tatlı tüketmeyi seven herkesin şu aralar sık sık sorduğu bir soru: fit sufle kalori? Fit sufleyi oldukça kısa bir sürede hazırlayarak tatlı ihtiyacını oldukça düşük bir kalori değeri ile bastırabilirsiniz. Tabi ki sadece minik bir kaseden fazlasını tüketmemenizi özellikle tavsiye etmiyoruz : )

Diyet sufle kaç kalori sorusunun cevabına bakalım şimdi;

Yağsız ve unsuz hazırlanan fit sufle kalori miktarı incelendiğinde 1 kase fit sufle kalorisinin yaklaşık olarak 200 kalori (kcal) değerinde olduğu görülmektedir.

Fit sufle tarifi

Sadece 2 malzeme  ile 5 dakika içerisinde hazırlayabileceğiniz hem lezzeti şahane hem de neredeyse yarı yarıya daha az kaloriye sahip diğer sufle tarifi yani bilinen diğer adı ile söyleyecek olursak fit sufle tarifini hemen denemenizi tavsiye ediyoruz : )

Hem glutensiz, hem şekersiz hem de laktozsuz bu muhteşem lezzetin detaylarına geçiyoruz hemen…

Fit sufle yapımı için gerekli olan MALZEMELER;

 • 2 adet yumurta
 • 80 gr bitter çikolata
 • 2 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı (yemeklik)

Fit sufle YAPILIŞI;

 • 80 gr bitter çikolatayı kesme tahtasına alın ve bir bıçak yardımı ile küçük küçük parçalara bölün. Derin bir cam kase içine alın. Kaseye yemeklerde kullanılmak üzere özel olarak üretilmiş olan 2 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ilave edin. Daha sonra kaseyi kaynayan su buharında tutarak (cam kase kaynar suya değmemeli) benmari usulü ile çikolata ve Hindistan cevizi yağını eriyene kadar karıştırın.
 • 2 yumurtanın beyazı ve sarısını birbirinden ayırın. Yumurtanın beyazları ayrı bir kasede içinde mikser ile köpürtene kadar çırpın.
 • Yumurta sarılarını da erimiş olan çikolatalı karışıma alarak seri bir şekilde çırpın. ( Dikkat: çikolatalı karışım sıcak değil, ılık olmalı)
 • Köpük kıvamdaki yumurta akından iki kaşık kadar alıp çikolatalı karışıma dökün karıştırarak iyice yedirin.
 • Sonra iki kaşık yumurta akı köpüğünden alın ve tekrar karıştırarak tüm malzemeleri homojen bir krema haline getirin.
 • Ve son olarak kalan yumurta aklarını da çikolatalı karışıma ilave edip seri bir şekilde karıştırmaya devam ediyoruz.
 • Yağlanmış sufle kaplarına karışımı dikkatlice döküyoruz. (Verdiğimiz bu ölçülerden küçük sufle kapları ile 3 adet sufle çıkıyor.) karışımı dökerken kapları tam doldurmayın, taşabilir. Bu yüzden en az bir parmak boşluk bırakın.
 • Sufle kaplarını fırına göndermeden önce tezgaha birkaç defa vurdurun ve içindeki hava kabarcıklarının çıkmasını sağlayın.
 • Önceden 200 derecede ısıtılmış fırına sufleleri koyarken fırın ayarını 180 dereceye alın. Ve 180 derece fırında alt üst ayar yaklaşık 8 dakika pişmeye bırakın.
 • Tam 8 dakika sonra fırından çıkardığınız suflelerinizi kaşıklayarak afiyetle yiyebilirsiniz : )

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here