Erik Kaç Kalori?

erik kaç kalori
erik kaç kalori

1 tane erik kaç kalori? 5 tane erik kaç kalori? 10 tane yeşil erik kaç kalori? Kuru kara erik kaç kalori? 1 adet mürdüm eriği kaç kalori? Mürdüm eriği kaç tane yenmeli? Mürdüm eriği ne işe yarar? 1 adet kırmızı erik kaç kalori? Siyah erikte kaç kalori var? Siyah erik kilo aldırır mı? Kuru erik kilo aldırır mı? Kara erik kurusu neye iyi gelir? Diyetteyken erik yenir mi? soruları başta olmak üzere erik kalorisine dair merak edilen işte tüm detaylar…

1 Tane Erik Kaç Kalori?

1 tane yeşil erik kalorisi yaklaşık olarak 7 kalori (kcal) değerindedir. Bir adet yeşil erik içeriğinde 0.02 gr yağ, 0.06 gr protein ve 1.75 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

30 gr ağırlığında bir porsiyon yeşil erik kalorisi ise yaklaşık olarak 20 kalori (kcal) değerinde hesaplanmaktadır. Bir porsiyon yeşil erik besin değerlerinin içeriğinde 0.06 gr yağ, 0.20 gr protein ve 5.15 gr karbonhidrat vardır.

1 kase yeşil erik kalorisine baktığımızda ise yaklaşık olarak 110 kalori (kcal) değerinde olduğunu görmekteyiz. 1 kase yeşil erik besin değerleri açısından incelendiğinde ise 0.35 gr yağ, 1.08 gr protein ve 29 gr karbonhidrat içerdiği görülmektedir.

5 Tane Erik Kaç Kalori?

5 tane erik kaç kalori
5 tane erik kaç kalori

Şimdi de 5 tane yeşil erik kaç kalori sorusunun cevabını inceleyelim. 5 adet yeşil erik yaklaşık olarak 34 kalori (kcal) değerindedir. 5 adet yeşil erik içeriğinde 0.1 gr yağ, 0.32 gr protein ve 8.65 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

10 Tane Yeşil Erik Kaç Kalori?

10 tane yeşil erik kalorisine baktığımızda ise yaklaşık olarak 69 kalori (kcal) değerinde olduğu görülmektedir. 10 tane yeşil erik içeriğinde 0.2 gr yağ, 0.65 gr protein ve 17 gr karbonhidrat şeklinde sıralanmaktadır. 

Kuru Kara Erik Kaç Kalori?

kuru kara erik kaç kalori
kuru kara erik kaç kalori

1 tane kuru kara erik kalorisi yaklaşık olarak 20 kalori (kcal) değerine sahiptir. 1 adet kuru kara eril içeriğindeki besin değerleri ise 0.03 gr yağ, 0.18 gr protein ve 5.40 gr karbonhidrat şeklinde sıralanmaktadır.

40 gr ağırlığında bir porsiyon kuru kara erik kalorisi ise ortalama olarak 100 kalori (kcal) değerindedir. Bir porsiyon kuru kara erik içeriğinde 0.15 gr yağ, 0.90 gr protein ve 27 gr karbonhidrat bulunur.

1 kase kuru kara erik kalori miktarına bakalım şimdi de… 1 kase kuru kara erik içeriğinde 410 kalori (kcal) bulunmaktadır. Bir kase kuru kara erik besin değerleri 0.65 gr yağ, 3.70 gr protein ve 110 gr karbonhidrat şeklinde sıralanmaktadır.

1 Adet Mürdüm Eriği Kaç Kalori?

1 adet mürdüm eriği kalori açısından incelendiğinde yaklaşık olarak 16 kalori (kcal) değerinde olduğu görülmektedir. 1 adet mürdüm eriği besin değerleri ise 0.08 gr yağ, 0.2 gr yağ ve 4.10 gr karbonhidrat şeklinde sıralanır.

Mürdüm Eriği Kaç Tane Yenmeli?

Uzman önerilerine göre günde tüketilmesi gereken erik miktarı en fazla 10 adet olmalıdır. 10 taneden fazla miktarda erik tüketmek hem kilo alımına hem de mide sorunlarına yol açabilir.

Mürdüm Eriği Ne İşe Yarar?

Mürdüm eriğinin bilinen pek çok önemli faydası bulunmaktadır. Bilinen bu faydalarının başında idrar söktürücü özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Mürdüm eriği güçlü bir antioksidan olarak böbrek sağlığını korur ve karaciğer rahatsızlığına karşı etkili bir savunma geliştirir. Ayrıca kan hücrelerinin sayısında hatırı sayılır bir artış sağlanmasına yardımcı olur.

1 Adet Kırmızı Erik Kaç Kalori?

bir adet kırmızı erik kaç kalori
bir adet kırmızı erik kaç kalori

1 adet kırmızı erik kalorisi eriğin büyüklüğüne bağlı olarak yaklaşık 20 – 25 kalori (kcal) aralığında değişmektedir.

Siyah Erikte Kaç Kalori Var?

50 gr ağırlığında siyah eriğin kalori değeri yaklaşık 105 kalori (kcal) değerindedir.

Siyah Erik Kilo Aldırır Mı?

Erik çekirdekli meyveler arasında kalorisi oldukça düşük bir meyve olarak ön plana çıkmaktadır. Bazı eriklerin olgunlaşma durumuna bağlı olarak içeriğindeki şeker oranı ve tatlı olma durumu olsa da genel olarak erik diyette rahatlıkla tüketilebilen bir meyvedir. Eriğin hem kalorisi düzüş hem de lifli yapısı sayesinde uzun süre tokluk hissi sağladığı için zayıflamak isteyenler rahatlıkla tercih edebilir. Siyah erik kilo alımına sebep olmazken etkili bir diyet ve spor ile birlikte kilo verme sürecine yağ yakmaya ve zayıflamaya yardımcı olur.

Kuru Erik Kilo Aldırır Mı?

mürdüm eriği kaç kalori
mürdüm eriği kaç kalori

Her gün bir avuç ya da 6 – 7 tane kuru erik yemek uzmanlara göre her derde deva bir şifa kaynağı… Kuru erik güçlü bir antioksidan olmasının yanı sıra içeriğindeki besin değerleri sayesinde sağlıklı beslenmek isteyen herkesin rahatlıkla tercih edebileceği bir kuruyemiş çeşidi olarak bilinmektedir… Kuru erik şekerli olduğu için özellikle zayıflamak ve kilo kontrolünü sağlamak isteyenler dikkatli tüketmeliler… Çünkü günlük aşırı miktarda yemek kilo alımına sebep olabilir. Bu nedenle günde en fazla 6 – 7 adet kuru erikten fazlasını tüketmeden diyetlerinde kuru eriğe rahatlıkla yer açabilirler…

Kara Erik Kurusu Neye İyi Gelir?

Kara erik kurusu insan sağlığı için pek çok önemli katkılar sunmaktadır. Bunların en başında gelen hiç şüphesiz kan sağlığına yaptığı katkılardır… Kara erik kurusu kan hücrelerini yeniler ve kansızlığa iyi gelir. Kan basıncı dengeleyerek tansiyon ve kolesterole iyi gelir. Cilt ve saç bakımı için çok etkili bileşenler içerir. Soğuk algınlığına karşı vücudu dirençli hale getirir. Mide rahatsızlıklarına iyi gelir ve hazımsızlıktan kaynaklı şikayetleri en aza indirir.

Diyetteyken Erik Yenir Mi?

diyetteyken erik yenir mi
diyetteyken erik yenir mi

Diyetteyken erik yenir mi sorusu kilo kontrolü yapan herkesin çok merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Diyetteyken erik yenir mi, kırmızı erik diyette yenir mi ya da mürdüm eriği diyette yenir mi? Bu sorular için verilebilecek tek bir cevap ve açıklama var… O da evet diyette erik yenir ancak tek bir şartla; tüketilen porsiyona dikkat ederek : )

Yani diyettesiniz ve canınız erik yemek istedi… Ya da kuru erik yemek istedi… Her durumda yiyebilirsiniz. Bu durumlarda dikkat etmeniz gereken husus yediğiniz eriğin miktarına dikkat etmek. Eğer yeşil erik tüketecekseniz ve diyetteyseniz en fazla 10 tane erik tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Neticede gün içinde bir porsiyon meyveden daha fazlasını tüketmek kilo verme sürecinde sorun olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here