1 Dilim Cheesecake Kaç Kalori?

1 dilim cheesecake kaç kalori san sebastian frambuazlı çikolatalı limonlu
1 dilim cheesecake kaç kalori san sebastian frambuazlı çikolatalı limonlu

Çeşitlerine Göre 1 Dilim Cheesecake Kalorisi 

1 dilim cheesecake kaç kalori? 1 dilim çikolatalı cheesecake kaç kalori? 1 dilim san sebastian cheesecake kaç kalori? 1 dilim limonlu cheesecake kaç kalori? 1 dilim frambuazlı cheesecake kaç kalori? Diyet cheesecake kaç kalori? 1 dilim cheesecake kaç kalori? Starbucks cheesecake kaç kalori? A101 cheesecake kaç kalori? Bim cheesecake kaç kalori? Cheesecake kilo aldırır mı? Diyette cheesecake yenir mi? Sorularının cevaplarını ve daha fazlasını yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz…

Konu Başlıkları

Cheesecake Kaç Kalori?

cheesecake kaç kalori
cheesecake kaç kalori

80 gr ağırlığında 1 dilim cheesecake kalori değeri yaklaşık olarak 260 kcal olarak hesaplanmaktadır. 1 dilim cheesecake içeriğindeki besin değerleri 18 gr yağ, 4.5 gr protein ve 21 gr karbonhidrat şeklinde belirlenmiştir.

1 tam pasta şeklinde cheesecake ise yaklaşık olarak 1550 kalori (kcal) değerindedir. 1 tam pasta cheesecake 110 gr yağ, 27 gr protein ve 125 gr karbonhidrat içerir.

1 Dilim Çikolatalı Cheesecake Kaç Kalori?

çikolatalı cheesecake kaç kalori
çikolatalı cheesecake kaç kalori

20 cm çapında ve 4 cm yüksekliğinde 1 tam pasta şeklinde çikolatalı cheesecake yaklaşık olarak 6000 kalori (kcal) değerindedir. 1 tam pasta şeklinde çikolatalı cheesecake içerisindeki besin değerleri ise yağ miktarı 380 gr, protein miktarı 100 gr ve karbonhidrat miktarı olarak 590 gr şeklinde hesaplanmaktadır.

20 cm çapında 4 cm yüksekliğinde pasta şeklinde çikolatalı cheesecake 12 eş parçaya ayrıldıktan sonra elde edilen 1 dilim çikolatalı cheesecake kalori değerine bakalım şimdi de…

Ortalama 140 gr ağırlığında 1 dilim cheesecake kalori miktarı yaklaşık olarak 490 kalori (kcal) şeklinde hesaplanmıştır. 1 dilim cheesecake içeriğinde 32 gr yağ, 9 gr protein ve 50 gr karbonhidrat bulunur.

Bir porsiyon (130 gr) çikolatalı cheesecake kalorisi ise 500 kalori olarak belirlenmiştir. Bir porsiyon cheesecake besin değerleri olarak 32 gr yağ, 9 gr protein ve 50 gr karbonhidrat ihtiva eder.

1 Dilim San Sebastian Cheesecake Kaç Kalori?

san sebastian cheesecake kaç kalori
san sebastian cheesecake kaç kalori

San sebastian, cheesecake çeşitleri arasında son günlerde çok popüler hale gelen ve en çok merak edilen bu tatlı İspanyol cheesecake olarak da bilinmektedir. Sıcak ve ılık olarak tüketilen 1 porsiyon San Sebastian cheesecake yaklaşık olarak 150 gr – 200 gr ağırlığındadır. Ve 1 porsiyon san sebastian cheesecake kalori değeri 360 – 400 kalori (kcal) aralığında olduğu belirlenmiştir.

1 Dilim Limonlu Cheesecake Kaç Kalori?

limonlu cheesecake kaç kalori
limonlu cheesecake kaç kalori

100 gr limonlu cheesecake kalorisine bakalım şimdi de…

100 gr limonlu cheesecake kalorisi ortalama olarak 280 kaloriye denk düşmektedir. 100 gr limonlu cheesecake içeriğinde 14 gr yağ, 4 gr protein ve 35 gr karbonhidrat vardır.

80 gr ağırlığında ince 1 dilim limonlu cheesecake kalorisi ise 225 kalori (kcal) değerinde enerjiye sahiptir. 80 grama eşit gelen 1 dilim limonlu cheesecake besin değerlerindeki yağ miktarı 11 gr, protein miktarı 3 gr ve karbonhidrat miktarı ise 28 gr olarak belirlenmiştir.

1 Dilim Frambuazlı Cheesecake Kaç Kalori?

frambuazlı cheesecake kaç kalori
frambuazlı cheesecake kaç kalori

100 gr frambuazlı cheesecake kalori değeri yaklaşık olarak 290 kcal şeklinde hesaplanmıştır. 100 gr frambuazlı cheesecake besin içerikleri ise 16 gr yağ, 4 gr protein ve 33 gr karbonhidrat olarak belirlenmiştir.

80 gr ağırlığında ince 1 dilim frambuazlı cheesecake kalori değeri ise yaklaşık olarak 235 kalori (kcal) değerine sahiptir. 80 gr 1 dilim frambuazlı cheesecake besin içerikleri ise 12 gr yağ, 3 gr protein ve 27 gr karbonhidrat olarak sıralanmaktadır.

Diyet Cheesecake Kaç Kalori?

diyet cheesecake kaç kalori
diyet cheesecake kaç kalori

Diyet cheesecake olarak da bilinen san sebastian diyet cheesecake kalorisine bakalım şimdi de…

Ortalama 80 gr ağırlığında olan ince bir dilim diyet cheesecake 50 kalori (kcal) değerindedir.

Diyet cheesecake tarifi ve diyet cheesecake nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, yazımızın sonunda muhteşem tarifin tüm detaylarına ulaşabilirsiniz : )

1 Dilim Cheesecake Kaç Kalori?

1 dilim cheesecake kaç kalori
1 dilim cheesecake kaç kalori

Markalara ve çeşitlerine göre cheesecake kalori değerleri şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Danone marka 100 gr Danissimo Limonlu cheesecake kalori değeri: 150 kalori (kcal) olarak hesaplanmaktadır. İçeriğinde 7 gr yağ, 3 gr protein ve 20 gr karbonhidrat vardır.
 • Danone marka 100 gr Danissimo Yaban mersinli cheesecake kalori değeri: 130 kalori (kcal) olarak hesaplanmaktadır. İçeriğinde 5 gr yağ, 3 gr protein ve 17 gr karbonhidrat bulunmaktadır.
 • Carte D’or marka 100 gr cheesecake kalori değeri: 200 kalori (kcal) olarak hesaplanmaktadır. İçeriğinde 7 gr yağ, 2.5 gr protein ve 32 gr karbonhidrat vardır.
 • Hanımdan marka 100 gr Limonlu cheesecake kalori değeri: 300 kalori (kcal) olarak hesaplanmaktadır. İçeriğinde 16 gr yağ, 5 gr protein ve 33 gr karbonhidrat bulunur.
 • Hanımdan marka 100 gr frambuazlı cheesecake kalori değeri: 298 kalori (kcal) olarak hesaplanmaktadır. İçeriğinde 17 gr yağ, 5 gr protein ve 31 gr karbonhidrat bulunur.
 • Feast marka 100 gr çikolatalı cheesecake kalori değeri: 335 kalori (kcal) olarak hesaplanmaktadır. İçeriğinde 20 gr yağ, 5 gr protein ve 34 gr karbonhidrat vardır.
 • Feast marka 100 gr limonlu cheesecake kalori değeri: 280 kalori (kcal) olarak hesaplanmaktadır. İçeriğinde 13 gr yağ, 3 gr protein ve 35 gr karbonhidrat bulunur.
 • Feast marka 100 gr çikolatalı cheesecake kalori değeri: 292 kalori (kcal) olarak hesaplanmaktadır. İçeriğinde 16 gr yağ, 4 gr protein ve 33 gr karbonhidrat bulunmaktadır.
 • Ma Sante marka 100 gr frambuazlı cheesecake kalori değeri: 260 kalori (kcal) olarak hesaplanmaktadır. İçeriğinde 7 gr yağ, 5 gr protein ve 45 gr karbonhidrat vardır.
 • Ma Sante marka 100 gr limonlu cheesecake kalori değeri: 258kalori (kcal) olarak hesaplanmaktadır. İçeriğinde 6.8 gr yağ, 4 gr protein ve 44 gr karbonhidrat bulunur. 

Starbucks Limonlu Cheesecake Kaç Kalori?

210 gr ağırlığında olan 1 porsiyon starbucks limonlu cheesecake kalorisi yaklaşık olarak 700 kaloriye eşit gelmektedir. 1 porsiyon starbucks limonlu cheesecake içeriğindeki besin değerleri 35 gr yağ, 15 gr protein ve 85 gr karbonhidrat olarak belirlenmiştir.

Starbucks Ahududulu Frambuazlı Cheesecake Kaç Kalori?

175 gr ağırlığında olan 1 porsiyon starbucks limonlu ahududulu frambuazlı cheesecake kalorisi ise yaklaşık olarak 570 kaloriye denk gelmektedir. 1 porsiyon starbucks ahududulu frambuazlı cheesecake içerisinde besin değerleri olarak 25 gr yağ, 10 gr protein ve 75 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

Starbucks Brownie Cheesecake Kaç Kalori?

210 gr ağırlığında olan 1 porsiyon starbucks brownie cheesecake kalori değeri yaklaşık olarak 750 kalori değerindedir. 1 porsiyon starbucks brownie cheesecake içeriğinde 50 gr yağ, 15 gr protein ve 65 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

A101 Cheesecake Kaç Kalori?

 • 100 gr ağırlığındaki bir dilim A101 Limonlu cheesecake kalorisi ise ortalama olarak 300 kalori (kcal) değerinde hesaplanmaktadır. Bir dilim A101 cheesecake içeriğinde 16 gr yağ, 5 gr protein ve 33 gr karbonhidrat belirlenmiştir.
 • 100 grama denk gelen bir dilim frambuazlı cheesecake kalori değeri 298 kalori (kcal) olarak hesaplanmaktadır. İnce bir dilim A101 cheesecake içerisinde 17 gr yağ, 5 gr protein ve 31 gr karbonhidrat vardır. 

Bim Cheesecake Kaç Kalori?

 • 100 gr ağırlığında bir dilim Bim frambuazlı cheesecake kalori değeri yaklaşık olarak 260 kalori (kcal) şeklinde belirlenmiştir. 100 gr bim cheesecake besin içeriğinde 7 gr yağ, 5 gr protein ve 45 gr karbonhidrat bulunmaktadır.
 • 100 gr ağırlığında bir dilim Bim limonlu cheesecake kalori değeri ise ortalama olarak 258 kalori (kcal) şeklinde hesaplanmaktadır. 1 dilim bim lionlu cheesecake içeriğinde 6.8 gr yağ, 4 gr protein ve 44 gr karbonhidrat bulunur.

Cheesecake Kilo Aldırır Mı?

Kilo vermek isteyen ya da kilo kontrolüne dikkat eden ve tabi ki bunun yanı sıra cheesecake tatlısını sevenlerin aklında tek bir soru var: cheesecake kilo aldırır mı, cheesecake diyette yenir mi? Cheesecake şerbetli tatlılara göre tabiki daha hafif ve daha düşük kaloriye sahip bir tatlı olarak bilinmektedir. Bu lezzteli ve harika tatlıyı uygun miktarda tüketirseniz kilo probleminiz olmaz : ) ancak ipin ucu bir kere kaçtıysa toparlaması için biraz efor sarf etmeniz gerekir.

Yani 200 gr ağırlığında büyük bir dilim cheesecake yediniz diyelim… Yaklaşık kalorisi ortalama olarak 400 – 600 kalori aralığında değişir. Bunun anlamı bir dilim cheesecake ile aldığınız kaloriyi vücuttan atmak için yaklaşık 10 bin adım yürüyüş yapmalısınız. Ya da yürüyüş yerine 30 dakika koşuyu da tercih edebilirsiniz.

Özetle canınız cheesecake çektiğinde ya çok az bir parça ile yetinmeyi bileceksiniz ya da cheesecake yedikten sonra aldığınız kaloriyi egzersiz ile yakmalısınız. Ancak bu yöntem ile aldığınız kalorileri harcarsanız kilo almazsınız, fakat hareketsiz bir yaşama sahipseniz ve sık sık cheesecake tüketiyorsanız evet cheesecake kilo almanıza sebep olabilir.

Diyette Cheesecake Yenir Mi?

diyette cheesecake yenir mi
diyette cheesecake yenir mi

Cheesecake hem yüksek şeker içermesi hem de yağ ve karbonhidrat yönünden zengin bir tatlı olması sebebiyle diyet listesinde kesinlikle tüketilmemesi gereken bir yiyecektir. Hem besleyicilik hem de doyuruculuk özelliği çok düşük olduğu için bu tarz tatlılar diyet listesinde uygun görülmez.

Ancak son günlerde diyet cheesecake olarak bilinen ve diyette tüketilebilen bu cheesecake çok düşük kalorisi ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle sabah kahvaltı ile öğlen yemeği arasındaki ara öğünde tüketilen bir atıştırmalık olarak diyet cheesecake oldukça popüler hale gelmiştir.

Diyet San Sebastian Cheesecake Tarifi Nasıl Yapılır?

Biliyoruz san sebastian cheesecake yemek bir ayrıcalıktır… Ama diyette cheesecake yemenin en güzel hali de san sebastian diyet cheesecake yiyebiliyor olmak… Üstelik diyet cheesecake’in bir dilimi(1/8) sadece 45 – 50 kalori değerinde : )

Hem besleyici hem de çok düşük kalorili diyet cheesecake tarifini mutlaka denemelisiniz…

San Sebastian diyet cheesecake tarifi için gerekli olan malzemeler;

 • 1 su bardağı süzme yoğurt
 • Yarım çay bardağı süt
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 yumurta akı
 • 1 çimdik tuz
 • 1 tatlı kaşığı yulaf unu
 • 1 yemek kaşığı sıvı yağ

San Sebastian diyet cheesecake yapımı;

 • Derin bir çırpma kabına 1 su bardağı süzme yoğurdu ve 1 yemek kaşığı balı alın ve çırpıcı ile güzelce karıştırın.
 • Krema kıvamına gelince bir çimdik tuz, 1 yemek kaşığı sıvı yağ, 1 yumurta akı ilave edip seri bir şekilde çırpmaya devam edin.
 • Daha sonra yarım çay bardağı süt ilave edip çırpma işlemine kaldığınız yerden devam edin.
 • İyice çırpıp akıcı bir krema kıvamına gelince 1 tatlı kaşığı yulaf unu ilave edin ve hızlıca çırpın.
 • Yağlı kağıt serilmiş küçük boy kelepçeli kek kalıbına karışımı dökün ve 200 derecede üzeri nar gibi kızarıncaya dek pişirin. İlk sıcağı çıktıktan sonra ister ılık isterseniz de soğuk olarak servis edin. Afiyet olsun : )

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here