Vişne Kaç Kalori? Diyette Vişne Yenir Mi?

vişne kaç kalori diyette yenir mi
vişne kaç kalori diyette yenir mi

Vişne Kaç Kalori?

Vişne kaç kalori? Diyette vişne yenir mi? Vişne kaç karbonhidrat? 1 bardak vişne kaç kalori? 1 bardak vişne kaç gram? Vişne suyu kaç kalori? Vişne kompostosu kaç kalori? Vişne zayıflatır mı? Vişne besin değerleri hakkında merak edilen tüm detaylar yazımızda… İşte detaylar…

Vişne meyvesi lezzeti tüm dünyaya yayılmış ve pek çok farklı ülke mutfaklarında sıklıkla tercih edilmektedir. Ekşimsi bir tatlı meyve olması yönüyle hem tatlılarda hem soslarda hem de yemeklerde vişne kullanılmaktadır. İster taze olarak isterseniz kuru vişne hali ile yılın her mevsimi vişne tüketmek mümkün hale gelmiştir.

Kiraz Kaç Kalori?

Kaliteli uyku düzeni sağlamak, cilt sağlığını desteklemek, bağışıklığı güçlendirmek, vücuttaki iltihap oluşumunu engellemek gibi pek çok faydalı etkisi olan vişne kalorisi bugünkü konumuz… Faydalı olması dileğiyle iyi okumalar dileriz : )

1 Tane Vişne Kaç Kalori?

1 tane vişnenin yaklaşık olarak 2 kalori değerinde enerjiye sahip olduğunu görmekteyiz. İçeriğindeki besin değerleri ise 0.02 gr yağ, 0.05 gr protein ve 0.60 gr karbonhidrat şeklinde hesaplanmaktadır.

1 Kase Vişne Kaç Kalori?

vişne zayıflatır mı
vişne zayıflatır mı

Şimdi de gelelim 1 kase vişne kalori hesaplamasına… 1 kase vişne ortalama olarak 50 kalori (kcal) değerine sahiptir. 1 kase vişne içeriğindeki besin değerleri ise 0.30 gr yağ, 1 gr protein ve 12 gr karbonhidrat şeklindedir.

Vişne Kaç Karbonhidrat?

100 gr vişneden bulunan karbonhidrat miktarı yaklaşık 12 gram olarak hesaplanmaktadır.

1 Bardak Vişne Kaç Kalori?

Bir su bardağı vişne yaklaşık olarak 75 kalori (kcal) denk gelmektedir. 1 su bardağı vişne içerisinde bulunan besin değerleri ise 0.45 gr yağ, 1.5 gr protein ve 18 gr karbonhidrat şeklinde hesaplanmaktadır.

1 Bardak Vişne Kaç Gram?

1 su bardağı vişne yaklaşık olarak 150 gramdır. Önemli Not: Unutmamak gerekir ki bardak boyutuna göre içerdiği meyve miktarı tabi ki değişir. Piyasada birbirinden farklı boyutlarda bardak çeşitleri vardır. Burada bahsettiğimiz bardak klasik su bardağı formunda olan, yani neredeyse 2 klasik çay bardağı miktarına eşit su bardağıdır : )

Vişne Suyu Kaç Kalori?

vişne suyu kaç kalori
vişne suyu kaç kalori

Markalarına göre vişne suyu kalorisi şu şekildedir;

 • Jucy marka 100 ml vişne suyu 55 kalori (kcal) değerindedir. İçeriğindeki besin değerleri 0 gr yağ, 0.1 gr protein ve 13 gr karbonhidrat vardır.
 • 100 ml Cappy marka vişne suyu 50 kalori (kcal) değerindedir. İçeriğindeki besin değerleri ise 0 gr yağ, 0 gr protein ve 11 gr karbonhidrat bulunur.
 • İçim marka 100 ml vişne suyu 25 kalori (kcal) değerindedir. İçeriğinde 0 gr yağ, 0.1 gr protein ve 6 gr karbonhidrat vardır.
 • 100 ml Aroma marka vişne suyu 40 kalori (kcal) değerindedir. İçeriğindeki besin değerleri 0 gr yağ, 0.5 gr protein ve 9.3 gr karbonhidrat şeklindedir.
 • Tropicano marka 100 ml vişne suyu 56kalori (kcal) değerindedir. İçeriğinde 0 gr yağ, 0 gr protein ve 14 gr karbonhidrat içerir.
 • 100 ml Tamek marka vişne suyu 43 kalori (kcal) değerindedir. İçeriğinde 0 gr yağ, 0 gr protein ve 11 gr karbonhidrat vardır.
 • Ancora marka 100 ml vişne suyu 53 kalori (kcal) değerindedir. İçeriğindeki besin değerleri 0 gr yağ, 0.8 gr protein ve 13 gr karbonhidrat şeklinde sıralanır.
 • 100 ml Dimes marka vişne suyu 51 kalori (kcal) değerindedir. İçeriğinde 0.2 gr yağ, 0.11 gr protein ve 12 gr karbonhidrat bulunur.
 • Sek marka 100 ml vişne suyu 50 kalori (kcal) değerindedir. İçeriğinde 0 gr yağ, 0.21 gr protein ve 12 gr karbonhidrat içerir.
 • Meyöz marka 100 ml vişne suyu 40 kalori (kcal) değerindedir. İçeriğindeki besin değerleri 0 gr yağ, 0.54 gr protein ve 9 gr karbonhidrat ihtiva eder.
 • 100 ml Pınar marka vişne suyu 45 kalori (kcal) değerindedir. İçeriğinde 0 gr yağ, 0.17 gr protein ve 12 gr karbonhidrat vardır.

1 Su Bardağı Vişne Nektarı Kaç Kalori?

200 ml ağırlığında olan 1 su bardağı vişne suyu yaklaşık olarak 125 kaloriye eş değerdir. 1 su bardağı vişne suyu içeriğinde bulunana besin değerlerinin ise 28 gr karbonhidrat, 0.5 gr protein ve 0.25 gr yağ olduğunu görmekteyiz.

Vişne Kompostosu Kaç Kalori?

vişne nektarı kaç kalori
vişne nektarı kaç kalori

Hiç şüphesiz ki vişnenin en sağlıklı hali nedir diye sorsanız, komposto hali cevabını veririz. Tam bir sağlık deposu olan bu içeceği gün içinde bir bardak kadar tüketip sağlıklı bir sıvı alımı gerçekleştirmiş olursunuz…

100 ml vişne kompostosu yaklaşık olarak 55 kalori (kcal) değerindedir. İçeriğinde 0 gr yağ, 0.1 gr protein ve 13 gr karbonhidrat vardır.

Vişne Kilo Aldırır Mı?

vişne diyette yenir mi
vişne diyette yenir mi

Yaz ve bahar aylarının vazgeçilmez meyvelerinden biri olan vişne tam bir C deposu kaynağıdır. Sadece C vitamini açısından değil folik asit, potasyum ve lif açısından da oldukça zengindir. Bu nedenle diyet listelerinde uygun porsiyonda tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Vişne Lif içeriği yüksek olduğu için uzun süre tok tutar. Ve aniden gelişen açlık krizlerinin önüne geçer. Vişne içeriğinde şeker de vardır. İşte tam da bu nedenle zayıflama amaçlı tüketirken porsiyon miktarına özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Kısaca günlük uygun miktarda vişne tüketmek kilo aldırmaz, aksine zayıflamanıza yardımcı olur.

Diyette Vişne Yenir Mi?

Vişne zayıflatır mı? sorusunu özellikle kilo kontrolü sağlamak isteyen ya da kilo vermek isteyen herkesin çok merak ettiğini biliyoruz. O halde iyi dinleyin. Çünkü size güzel haberlerimiz var : ) Vişne hem kalorisi düşük olduğu için hem de içerisindeki şeker oranı çok az olduğu için diyet sürecinde rahatlıkla tüketilebilen harika bir alternatiftir.

Tabi ki hemen belirtelim ki vişne tek başına zayıflatmaz. Ancak diyet ve egzersiz ile birlikte uygulanan beslenme programlarında metabolizmayı artırıcı ve yağ yakımını hızlandırıcı etkiler gösterir. Kısaca vişne direkt olarak kilo vermenizi sağlamaz ancak uygulanan diyet programlarında ara öğünlerde bir porsiyon vişne tüketerek kilo verme sürecinizi olumlu yönde destekleyebilirsiniz : )

Vişne Besin Değerleri

100 gr vişne besin değerleri şu şekildedir;

 • Kalori: 50 kcal
 • Yağ: 0.3 gr
 • Karbonhidrat: 12 gr
 • Protein: 1 gr
 • Sodyum: 3 mg
 • Potasyum: 173 mg
 • C vitamini: 10 mg
 • Demir: 0.3 mg
 • Magnezyum: 9 mg
 • Kalsiyum: 15 mg

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here